A Man. City hat gólig jutott a Tottenham ellen, Agüero duplázott

2013.11.24. 14:25
A Premier League 12. fordulójában a Manchester City 6–0-ra kiütötte hazai pályán a Tottenham Hotspurt. Jesús Navas már az első percben betalált, és duplázott, ahogy Sergio Agüero is. A „sarkantyúsok” legutóbb 1997-ben kaptak ki bajnoki mérkőzésen legalább öt góllal.

Negredo (középen) is betalált a Tottenham ellen (Fotó: Action Images)

Még el sem helyezkedhettek igazán a mérkőzésre kilátogató nézők, amikor a Manchester City megszerezte a vezetést. Hugo Lloris rövid kirúgására Sergio Agüero csapott le, majd kapura is lőtt, de ezt a francia kapus még védte. Jesús Navas ismétlését azonban már ő sem tudta fogni, a középpályás hét méterről tekert gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba. Ez volt a Premier League történetének negyedik leggyorsabb gólja (13 másodperc telt el a kezdő sípszót követően), a spanyol középpályás pedig góllal tudta megünnepelni azt, hogy napra pontosan tíz évvel ezelőtt megkezdte profi pályafutását Spanyolországban. 1–0

Hat perccel később Álvaro Negredo pörgetett remek ütemben Agüero elé, de az argentin csatár nem tudta átemelni Llorist. Ezt követően a City tudatosan átengedte a területet, de a Tottenham hiába birtokolta jóval többet a labdát, nem tudott veszélyes lenni Costel Pantilimon kapujára.

Ezt pedig kihasználták a hazaiak. A 34. percben Lloris újabb pontatlan kirúgásából vezetett támadást a manchesteri együttes. Samir Nasri emelését követően Agüero közeli lövését fogta Lloris, a lecsorgó labdát aztán Negredo küldte kapura öt méterről akrobatikus mozdulattal, ezt a kísérletet Younes Kaboul blokkolta, ám a vendégek pechjére a labda Sandro lábáról sodródott be a bal alsó sarokba, így öngólt könyvelhettünk el. 2–0

A 41. percben tanárian megrajzolt támadást vezetett Manuel Pellegrini csapata: Pablo Zabaleta indította Jesús Navast a jobb oldalon, aki azonnal középre tette a labdát, amit Agüero lőtt öt méterről a jobb alsó sarokba. Ez volt a csatár 13. gólja a legutóbbi tizenegy tétmérkőzését figyelembe véve. 3–0

A második félidőben elmaradt a gyors gól, de az 50. percben azért megvillantak a hazaiak. Yaya Touré robogott hatalmas lendülettel a Tottenham kapuja felé Kyle Walker lerántani sem tudta, passzát követően pedig Agüero lőtte meg a második gólját, 14 méterről lőtt a jobb alsó sarokba a csatár. 4–0

Pillanatokkal később Samir Nasri lőtt jobb külsővel kapura, a labda a lécen csattant. nem úgy, mint Negredo próbálkozása. A spanyol csatárt Fernandinho ugratta ki a leshatáron, aki nagyon becsapta Michael Dawsont, majd 16 méterről kilőtte a bal felső sarkot. 5–0

A hazaiak ezt követően sem álltak vissza teljesen, de továbbra is veszélyesen játszottak, a 92. percben aztán Jesús Navas foglalta keretbe a mérkőzést. James Milner indította a szélsőt a saját tizenhatosa elől, aki begyalogolt az ellenfél kapujáig, majd magabiztos mozdulattal lőtte ki a jobb alsó sarkot. 6–0