Van Dijk bólintott, Szalah gurított – a Pool az MU-t is kipipálhatta

B. L.B. L.
2020.01.19. 17:15
Virgil van Dijkék egy szinttel a PL-csapatok felett (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Liverpool Virgil van Dijk fejesével és Mohamed Szalah gurításával 2–0-ra legyőzte otthon a Manchester Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Liverpool FC–Manchester United 2–0 (Van Dijk 14., Szalah 93.)

A kiegyenlített első negyedóra végén a sokadik rögzített helyzetből megszerezte a vezetést a Liverpool: Alexander-Arnold jobb oldali beadása után a remekül érkező Van Dijk bólintotta a labdát a bal felső sarokba (1–0).

Virgil van Dijk Liverpoolba érkezése óta a nyolcadik PL-gólját szerezte, ezzel 2018. január óta ő a legeredményesebb belső védő az angol élvonalban. Alexander-Arnold az ötödik rögzített szituációból adott gólpasszát jegyezte már az idényben.

Ezt követően gyakorlatilag negyedórán át felborult a pálya, a hazaiak több mint 80 százalékban birtokolta a labdát, ez pedig egy Firmino-gólban kristályosodott volna ki, ám az első találatot jegyző holland hátvéd ezúttal szabálytalankodott De Geával szemben, így nem ért Firmino gólja.

Ahogyan a 35. percben Wijnaldumé sem, hiába Firmino szenzációs sarkazása, majd a remek indítás, a holland már lesen kapta a labdát.

A kihagyott lehetőségekre kis híján ráfázott a Liverpool, de Wan-Bissaka centerezése nem volt pontos a középen teljesen üresen érkező Andreas Pereirának. A végén még Mané hagyott ki egy ziccert, így egygólos hazai fórral vonulhattak a felek pihenőre.

A fordulást követően brutálisan bekezdett a Liverpool, hét perc alatt ötször is betalálhatott volna, de a legnagyobb lehetőségeknél Szalah belebotlott a labdába ziccerben, míg Henderson lövését De Gea simogatta a kapufára.

Az elhibázott lehetőségek sorát kis híján büntette az MU, de Martial a kelleténél jóval nagyobb gólt akart rúgni, pechjére, majd Mané hagyott ki újabb hazai ziccert cserébe a túloldalon.

Ezekben a percekben a vendégek már picit kiszabadultak kapujuk előteréből, de igazán nagy lehetőséget nem tudtak már kialakítani, ráadásul a hosszabbításban Mohamed Szalah is megszerezte első gólját az MU ellen, így 24 PL-riválisából csak a Swansea úszta meg az egyiptomi csapást (2–0).

A Liverpool megnyerte a 22. bajnokijából a 21.-et is.