De Gea bravúrja pontot ért az MU-nak a Liverpool ellen

2017.10.14. 13:20
A Liverpool nem bírt a Manchester Uniteddel (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) nyolcadik fordulójának rangadóján a Liverpool gól nélküli döntetlent játszott a Manchester Uniteddel.

Az első félidő óriási iramot, s liverpooli mezőnyfölényt hozott: Jürgen Klopp csapata 63 százalékban birtokolta a labdát, irányított és tisztességgel próbálkozott, gólt azonban nem tudott szerezni.

A játékrész legnagyobb lehetősége a 36. percben Joël Matip előtt adódott, amikor a hazaiak védője három méterről lőhetett kapura Roberto Firmino beadása után, David de Gea azonban óriási bravúrt bemutatva védett, a kipattanót pedig Mohamed Szalah elszórakozta.

A szünet előtt az addig roppant „csendes” Romelu Lukaku találhatott volna be a másik oldalon, egy csodálatos kényszerítőzés után került ziccerbe, ám Simon Mignolet nagyot védett, így maradt a 0–0.

A második félidőben aztán már nem a szép futball játszotta a főszerepet – egyre több szabálytalanság törte meg az iramot, a csapatok elkezdtek óvatosabban támadni, végül a két gárda nem is kockáztatott, beérték a gól nélküli döntetlennel és a pontosztozkodással.

Ezzel a „vörös ördögöknek” 20 pontjuk van, s vezetik a tabellát, de a Manchester City megelőzheti Mourinho együttesét, mivel egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A Liverpool az iksz után 13 pontjával a hatodik.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉHEZ KATTINTSON IDE!

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Watford–Arsenal 2–1
(Deeney 71. – 11-esből., Cleverley 90+2., ill. Mertesacker 39.)
Burnley–West Ham United 1–1 (Wood 85., ill. Antonio 19.)
Crystal Palace–Chelsea 2–1 (Cabaye 11., Zaha 45., ill. Bakayoko 18.)
Manchester City–Stoke City 7–2 (Jesus 17., 55., Sterling 19., Silva 27., Fernandinho 60., L. Sané 62., Bernardo Silva 79., ill. Diouf 44., Walker 47. – öngól.)
Swansea City–Huddersfield Town 2–0 (Abraham 42., 48.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 1–0 (Eriksen 47.)
Liverpool–Manchester United 0–0