Fej(es)ben jobbak: megverte a Liverpool a Cityt

2016.12.31. 18:20
Jogos az öröm, jó előjel a gólrekord beállítása (FOTÓ: AFP)
Győzelemmel búcsúzott az évtől a Liverpool, vereséggel a Manchester City: egy gól döntött a vörösök javára a Premier League 19. fordulójában.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Illő tisztelettel közeledett egymáshoz a Liverpool és a Manchester City, és mint hamar kiderült, a hazaiak folytattak tapogatódzó játékot, míg a vendégek már addig is tiszta erőből támadtak – ugyanis az egész első félidő eltelt valamirevaló manchesteri helyzet, sőt támadás nélkül, míg a liverpooliak egy gólt szereztek, Georginio Wijnaldum révén. 1–0!

Ugyan a holland középpályás nem góljairól híres, de most mesterhármasig juthatott volna 50 perc alatt, ha kissé figyelmesebb, és Roberto Firmino is betalálhatott volna, ha nem bukik meg csúnyán az ötös előtt labdalevételből.

Az egykori citys James Milner indította őt remekül a bal oldalról, miközben azon az oldalon, de a másik csapat színeiben látványosan szenvedett Raheem Sterling, aki ugyebár 62.5 millió euróért került a vörösöktől a világoskékekhez.

Sokkal jobban igyekezett a második félidőben a City, és igyekezett egy idő után a Pool is, már csak azért is, mert 2016-ban 87 gólt lőtt, éppen annyit, mint 1985-ben.

Jürgen Klopp egy középpályás helyére ezért csatárt küldött (Divock Origit), de a hajrára egy támadó helyett védekező szakembert (Lucas Leiva) irányított a pályára, ahol mezőnyjátékkal teltek a percek, majd szép csöndben Pool-győzelembe torkollott a bajnoki.

Jellemző módon Klopp kollégája, Pep Guardiola mindössze „egy” Jesús Navas, Kelechi Iheanacho kettőst tudott bevetni csereként – egymillárd euró elköltése után itt tart a Manchester City, jegyezhetnénk meg, ha csipkelődéssel szeretnénk zárni az évet.

Visszatérve a gólrekordra: 1985-ben Bruce Grobbelaar, Gary Gillespie, Alan Hansen, Phil Neal, Kenny Dalglish, Sammy Lee, Mark Lawrenson, Jan Mölby, Steve Nicol, Steve McMahon, Ronnie Whelan, Ian Rush és Kenny Dalglish vezette sikerekre a Poolt, a csapat tavasszal BEK-döntőt vívott a Juventusszal (Heysel…), majd az idény végén, már 1986-ban, bajnok lett.

Az eredményeket nézve ez nem is rossz előjel, most már ténylegesen is a nagy elődök nyomdokaiba léphet a Klopp-csapat?

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Liverpool–Manchester City 1–0 (Wijnaldum 8.)

KORÁBBAN

Burnley–Sunderland 4–1 (Gray 31., 51., 53., Barnes 67. – 11-esből, ill. Defoe 71.)
Chelsea–Stoke City 4–2 (G. Cahill 34., Willian 57., 65., D. Costa 85. ill. Martins Indi 46., Crouch 64.)
Leicester City–West Ham United 1–0 (Szlimani 20.)
Manchester United–Middlesbrough 2–1 (Martial 85., Mata 86., ill. Leadbitter 67.)
Southampton–West Bromwich Albion 1–2 (Long 41., ill. Philips 43., Robson-Kanu 50.)
Swansea City–Bournemouth 0–3 (Afobe 25., Fraser 45+1., King 88.)