PL: korábbi csapatának lőtt gólt az Everton-szélső, iksz a vége

2016.01.03. 18:53
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának vasárnapi második mérkőzésén a Tottenham 1–1-es döntetlent játszott az Everton otthonában.

Kiváló formában várta a Tottenham a mérkőzést, megnyerte előző három bajnokiját, így a negyedik helyre jött fel. Hamar előnybe is kerülhetett volna, ám a kapufa Harry Kane és Ben Davies lövésénél is megmentette a góltól az Evertont.

A liverpooliak pedig kihasználták szerencséjüket: a 22. percben Tom Cleverley felívelését követően Romelu Lukaku lefejelte a labdát Aaron Lennonnak, aki korábbi csapata kapujának jobb felső sarkába bombázta a labdát (1–0). Lennonnak 12 mérkőzésre volt szüksége ahhoz, hogy gólt szerezzen az Everton mezében a Goodison Parkban.

A szünet előtt azonban egyenlített a Tottenham, Toby Alderweireld felívelése után Dele Alli átvétel nélkül vágta a kapuba a labdát (1–1).

A második félidőben már kevesebb volt az esemény. Muhamed Besic csereként beállt az Evertonba, és remekül játszott, volt egy távoli lövése, amit Hugo Lloris nagy bravúrral védett ki a léc alól. Az eredmény azonban már nem változott.