PL: komikus öngól, a Tottenham nyerte meg a londoni derbit

B. A.B. A.
2020.06.23. 23:17
Harry Kane gólja tette biztossá a győzelmet (Fotó: AFP)
A Tottenham 2–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában.

A mezőnyfölény ugyan megvolt a Tottenham részéről az első félidőben, José Mourinho csapata azonban nem tudott igazán felpörögni a szünet előtt. A vezetést így is majdnem megszerezte, Szon Hung Min szerzett remek gólt, ám les miatt érvénytelenítették a találatot.

A fordulás után a szerencsére is szüksége volt a hazaiaknak a vezető gólhoz, Giovani Lo Celso szöglete után Tomás Soucek ért bele úgy a labdába, hogy az a saját kapujába került (1–0). A West Hamnek ez volt a harmadik öngólja az idényben, egy csapat sem szerepel előrébb ezen a nem túl előkelő listán. Ami a túloldalt illeti, a Spurs harmadszor profitált öngólból a jelenlegi kiírásban, csak a Brighton (4) volt nála szerencsésebb.

A kegyelemdöfést Harry Kane adta meg, az angol válogatott támadó remek labdát kapott a felezővonalnál, majd a ziccert sem hibázta el, a tizenhatosról a bal alsóba helyezett (2–0). Kane harmincadszor volt eredményes a londoni derbiken (48 meccsen), csak Teddy Sheringham (32 gól), Frank Lampard (32) és Thierry Henry (43) volt termékenyebb ezeken az összecsapásokon.