PL: kilábalt a hullámvölgyből a City, az újonc ellen botlott az MU

2016.10.29. 17:59
Zlatan Ibrahimovicnak továbbra sem megy a Manchester Unitedben (Fotó: AFP)
A Manchester City Sergio Agüero vezérletével könnyedén legyőzte a West Bromwich Albiont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában. A Manchester United óriási meglepetésre nem bírt az újonc Burnleyvel.

Pep Guardiola csapata magabiztosan hozta a WBA elleni mérkőzést. A Manchester Cityben Sergio Agüero nagyszerű formában futballozott, két találata mellett kiosztott egy gólpasszt is. Az argentin támadó a 19. percben tizenegy méterről a jobb alsóba bombázott, a 28. percben pedig 17 méterről bombázott a bal felsőbe, parádés lövés volt (2–0).

A végeredményt a hosszú sérülés után felépülő Ilkay Gündogan alakította ki: a Dortmundtól érkező középpályás a 79. percben nagyszerű labdát kapott Agüerótól, és higgadtan a kapuba gurított a kapus mellett, majd a hosszabbításban ismét megvillant, Kevin De Bruyne begurított passza után a bal alsóba belsőzve.

A City 4–0-s sikerével hárommeccses nyeretlenségi szériáját szakította meg, és újfent vezeti a bajnokságot.

A Manchester United óriási meglepetésre nem bírt az újonc Burnleyvel (0–0). Hiába irányította a találkozót José Mourinho (akit egyébként a játékvezető a lelátóra küldött) együttese, amely 37-szer (!) lőtt/fejelt kapura – igaz, ebből csak 11 találta el annak felületét –, gólt nem sikerült szereznie. Ráadásul emberhátrányba fejezte be az összecsapást, miután Ander Herrera a 68. percben megkapta második sárga lapját is, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

Zlatan Ibrahimovic sorozatban hatodik mérkőzésén nem talált be, ilyen rossz szériája legutóbb 2007-ben, még az Internazionale színeiben volt.

A címvédő Leicester City a Tottenham Hotspur otthonából hozott el egy pontot.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Crystal Palace–Liverpool 2–4 (McArthur 18., 33., ill. Can 16., Lovren 21., Matip 44., Firmino 71.)
Manchester United–Burnley 0–0
Middlesbrough–Bournemouth 2–0 (Ramírez 39., Downing 56.)
Tottenham Hotspur–Leicester City 1–1 (Janssen 44. – 11-esből, ill. Musa 48.)
Watford–Hull City 1–0