BACSKAI JÁNOS 2019.12.03 22:25 Frissítve: 2019.12.03 23:27

PL: kényszerből balhátvéd lett, csereként győztes gólt rúgott

Emberhátrányban is győzni tudott a Crystal Palace a Bournemouth ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 15. fordulójának nyitó fordulójában.

A csereember egy schluppra" nyerőember lett (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Crystal Palace–Bournemouth 1–0
(Schlupp 76.)
Burnley–Manchester City 1–4 (R. Brady 89., ill. G. Jesus 24., 50., Rodri 68., Mahrez 87.)

A BURNLEY–MANCHESTER CITY MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT

Még nem talált be az első harminc percben ebben az idényben a Crystal Palace, és most sem tett ilyet, némi mentség, hogy a 20. percben Mamadou Sakho abszolút fölösleges és nagyon durva becsúszás után kiállíttatta magát, majd lesérült a holland válogatott balhátvéd, Patrick van Aanholt, pedig már előtte is igen tartalékos volt sérülések miatt a hazai védősor.

Jellemző módon hiába ült a kispadon a szintén holland válogatott Jairo Riedewald, ő annyira kevés mérkőzést játszott mostanában, hogy a veterán Roy Hodgson a védelem bal oldalára Jeffrey Schluppot, a védelem közepébe pedig Cheikhou Kouyatét vezényelte, holott ők ebben az idényben még nem játszottak védőként, az előzőben is összesen csak három alkalommal...

Két közeli lövéssel használhatta volna ki a helyzetet a Bournemouth, de a walesi védő, Chris Mepham és Philip Billing is célt tévesztett. Rosszat tett a piros lap a mérkőzésnek, egyáltalán nem szórakoztak jól a nézők. A hajrára igencsak eldurvult a mérkőzés, a vendégek megúsztak egy büntetőt, majd Jeffrey Schlupp a hajrában remek szóló után eldöntötte a mérkőzést.

Schlupp az előző fordulóban is csereként szerzett gólt, az megerősítette a sikert a Burnley ellen, ez a találat győzelmet ért (a hazai kapus, Vicente Guaita későbbi bravúrjával csomagban), és egyáltalán nem mellékesen a tabella ötödik helyére ugrott a Crystal Palace!

Angol labdarúgás M. G.

Guardiola csapatát szétkontrázta a United az első 30 percben, a címvédő csak szépíteni tudott.

2019.12.04 20:55:42

Jürgen Klopp a kispadra tette Szalahot és Firminót, a listavezető így is lelépte városi riválisát.

2019.12.04 12:57:18

Angol labdarúgás B. L.

A portugál a Tottenham trénereként tért vissza az MU otthonába, de csapata nem bírt Rashforddal.

2019.11.23 18:15:50

A londoniak vezettek az Etihadban, ám a címvédő, ha verejtékesen is, de begyűjtötte a fontos három pontot.

2019.11.10 12:00:34

Angol labdarúgás H. D.

A kérdéses szituációkból rosszul jött ki a Manchester City, amely két góllal kikapott az Anfielden.