PL: gyönyörű gólokkal nyert idegenben a Manchester City

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.03. 23:20
A brazil légiós nem szeret Manchesterben futballozni... (Fotó: AFP)
Négy gólt vágott idegenben a Manchester City az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 15. fordulójának utolsó keddi mérkőzésén, 4-1-re megverve a Burnleyt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Burnley–Manchester City 1–4 (R. Brady 89., ill. G. Jesus 24., 50., Rodri 68., Mahrez 87.)
Crystal Palace–Bournemouth 1–0 (Schlupp 76.)

A CRYSTAL PALACE–BOURMENOUTH MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

A sérült Sergio Agüero nélkül lépett pályára, és természetesen győzelmi kényszerben a Burnley otthonában a Manchester City, a védelem közepén most is Fernandinhóval, a balján ezúttal Angelinóval.

De ahogyan azt várni lehetett, ez a mérkőzés nem róluk szólt, hanem a City támadóiról, közülük is Gabriel Jesusról, aki megmozgatta kicsit az angol futballstatisztikusokat ezen a kedd estén.

Nem, nem közéjük lövöldözte ki a labdát a stadionban, hanem szerzett egy gyönyörű gólt a mérkőzés 24. percében, ezzel sorozatban tizedik gólját is idegenben jegyezte a City színeiben! Idén áprilisban kezdődött ez a széria, és nemcsak a bajnokságra, hanem a kupasorozatokra is érvényes.

Nem mellékesen ezzel a találattal Jesus a Premier League harmadik legeredményesebb brazilja lett az 52 találatos Roberto Firmino és Philippe Coutinho (41) mögött, ellépve Williantól (30), az ötödik egyébként a legendás karmester, Juninho Paulista (29), aki a többieknél sokkal kevesebbet és sokkal gyengébb csapatban futballozott.

Hogy izgalmasabb legyen az estéje, Jesus a szünet után is betalált, gyönyörű, sokpasszos, igazi guardiolás akció után, úgyhogy a fenti Jesus-számokhoz máris hozzá lehetett adni egyet-egyet. Ezt a gólpasszt David Silva után Bernardo Silva adta a brazilnak, aki 19. idénybeli fellépésén a 7. találatát szerezte kenyéradójának, idegenben utóbbi öt kezdősége során már ötödször volt eredményes.

Nem rossz csapat a Burnley sem, magyar szemnek főleg furcsa, hogy a csereként pályára lépő Ashley Barnes, Jay Rodríguez páros játékjogának értéke tíz-tíz millió euró, Robbie Bradyé hétmillió volt, a lecserélt trió (Dwight McNeil, Danny Drinkwater, Chris Wood) a Transfermarkt szerint 41 millió eurót ér – ehhez képest a City szerezte a harmadik gólt, a nyáron 70 millió euróért igazolt Rodri lőtt (elnézést az elcsépelt jelzőért, de) irgalmatlan nagy gólt a léc alá, majd a csereként beállóRijad Mahrez harcolt tovább a kezdőbeli tagságáért.

Mahrez a 9. afrikai, aki legalább 50 PL-gólt ért el, de az első algériai.

A hajrá végén már nagyon várták a hármas sípszót a vendégek, és ahogyan az már csak lenni szokott ilyenkor, ezt kihasználta az ellenfél, de a házigazdának ez a kései Robbie Brady-találat lett az egyetlen jó hír ezen a kedd estén.

Fontos három pontot szerzett tehát a City, de ha drukkerei a tabellára néznek, akkor nagyon örülnek, hogy hosszú még az idény...

1. Liverpool 14 13 1 32–12 +20 40
2. Manchester City 15 10 2 3 43–17 +26 32
3. Leicester City 14 10 2 2 33–9 +24 32
4. Chelsea 14 8 2 4 28–20 +8 26
5. Crystal Palace 15 6 3 6 14–18 –4 21
6. Tottenham 14 5 5 4 24–21 +3 20
7. Wolverhampton 14 4 8 2 19–17 +2 20
8. Sheffield United 14 4 7 3 17–14 +3 19