PL: kapusbakik, „CR-ező” bíró és liverpooli botlás hazai pályán

2016.12.11. 19:23
Payet lövése után a labda Karius kapujában kötött ki (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának záró mérkőzésén a Liverpool 2–2-es döntetlent játszott odahaza a West Ham Uniteddel.

A Liverpool előző három vasárnapi PL-meccse egyaránt hét gólt hozott, így most is volt remény a gólokban gazdag találkozóra, pláne, hogy Adam Lallana révén már az 5. percben előnybe kerültek a hazaiak (1–0).

Az első félidő vége előtt azonban fordítani tudott a West Ham. Előbb a 27. percben Dimitri Payet lőtte meg szezonbeli első szabadrúgásgólját, majd Michail Antonio használta ki a védelem elalvását (1–2).

Egyik találat sem volt védhetetlen, azonnal be is indult a mémgyár, a szerzők szerint Loris Kariusnál még a mezőnyjátékosok is jobban védenek, Jürgen Klopp akkor sem veszítene sokat, ha egy robotot állítana be a kezdő tizenegybe:

Érdemes még megnézni a játékvezető beállását Payet találata előtt…

Na, de visszatérve a mérkőzésre, a Liverpool legalább egy pontot meg tudott menteni, mivel Divock Origi egyenlített a szünet után. Újabb gól nem született, 2–2 lett a vége.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Liverpool–West Ham United 2–2 (Lallana 5., Origi 48., ill. Payet 27., Antonio 39.)