PL: Kane góllal tért vissza, de a Spurs meglepetésre kikapott

2019.02.23. 15:21
A Burnley meglepte a Tottenhamet (Fotó: AFP)
A Burnley 2–1-re legyőzte a Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában.

A Tottenham kezdőjében ott volt Harry Kane, aki bokasérülése után hat hét rehabilitációt követően léphetett ismét pályára. A Spurs hamar magához is ragadta a kezdeményezést, saját térfelére szorította a hét bajnoki óta veretlen Burnleyt, ám az első említendő lehetőségre a 16. percig kellett várni, ekkor Kane bombázott 17 méterről a hazaiak kapuja mellé.

A kissé eseménytelen első félidő után az ötvenedik percben Kane távoli löketénél kellett nagyot védenie a hazaiak kapusának, hét perccel később viszont jött a meglepetés, egy szöglet után Chris Wood fejesével vezetést szerzett a Burnley!

Wood a legutóbbi négy bajnokiján négyszer volt eredményes.

A kapott gólt követően megpróbált rákapcsolni Mauricio Pochettino csapata, aminek meg is lett az eredménye, a a 65. percben Kane révén egyenlített a Spurs.

Ám hiába változott az állás, a vendégek többször már nem tudták feltörni a Burnley kemény védekezését – a hazaiak ezzel szemben a 83. percben ismét előnybe kerültek, Ashley Barnes egy támadás végén közvetlen közelről Hugo Lloris kapujába passzolt.

A Burnley így 2–1-re legyőzte a Tottenhamet, s zsinórban a nyolcadik bajnokiján maradt veretlen.

ANGOL PREMIER LEAGUE

27. FORDULÓ
Leicester City–Crystal Palace 1–4
(J. Evans 64., ill. Batshuayi 41., Zaha 70., 93., Milivojevics 81. – 11-esből)
AFC Bournemouth–Wolverhampton Wanderers 1–1 (J. King 14. – 11-esből, ill. R. Jiménez)
Newcastle United–Huddersfield Town 2–0 (Rondón 46., A. Pérez 52.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–1 (Ch. Wood 57., A. Barney 83., ill. Kane 65.)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
15.05:Arsenal–Southampton
15.05:
Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Cardiff City–Watford 1–5 (Bamba 81., ill. Deulofeu 18., 61., 63., Deeney 73., 91.)
West Ham United–Fulham 3–1
(J. Hernández 29., I. Diop 40., Antonio 91., ill. Babel 3.)

1. Manchester City 27 21 2 4 74–20 +54 65
2. Liverpool 26 20 5 1 59–15 +44 65
3. Tottenham 27 20 7 55–27 +28 60
4. Manchester United 26 15 6 5 52–35 +17 51
5. Arsenal 26 15 5 6 53–37 +16 50
6. Chelsea 26 15 5 6 45–29 +16 50
7. Watford 27 11 7 9 39–35 +4 40