PL: Kane- és Alli-dupla, öt pont a gálázó Spurs hátránya

2016.04.18. 22:50
Harry Kane-éknek gyakran volt okuk az örömre a Stoke City otthonában (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának záró mérkőzésén a Tottenham az egyaránt duplázó Harry Kane és Dele Alli vezérletével 4–0-ra kiütötte a Stoke Cityt. A támadó egymaga több gólnál jár, mint az egész Aston Villa, a középpályás a szezon rontását is bemutatta, Christian Eriksen pedig már 12 asszisztnál jár.

Kane első percekben gyakorlatilag labdához sem ért, aztán a 7. minutumban elkezdte a meccset, és bár az első lehetőségét még blokkolni tudtak a védők, nem sokkal később már vezetett a Tottenham: a 16-os bal sarkáról befelé húzott, majd a bal alsóba tekert (0–1).

A félidő derekához érve egy kontra végén Kane-hez nem jutott el a labda, az ismétlést pedig Alli fölé vágta, majd jött a hazaiak egyetlen komoly lehetősége, Arnautovic 17 méteres ágyúzását kiütötte Lloris.

A 34. percben Dembélé 27 méteres tekerése kevéssel kanyarodott el a jobb felső mellett, majd a játékrész hajrájában Eriksen növelhette volna az előnyt, de óriási erejű lövése után a lécről a mezőnybe pattant a labda.

A szünetre így egygólos vezetés mellett vonulhatott a Spurs, márpedig a legutóbbi három PL-idényben 15-ször nyert és csak egyszer ikszelt, amikor a szünetben vendégként vezetett.

A fordulást követően sem nagyon változott az összekép, Lamela helyzete még kimaradt, de a 68. percben már megszületett a második Tottenham-gól: Eriksen parádés indításával Alli lépett ki, majd átemelte a kapust (0–2).

Eriksennek ez már a 11. gólpassza volt a szezonban, csupán Mesut Özil előzi meg (16).

A 20 éves angol középpályás pillanatokkal később duplázhatott volna, de hiába vitte el már Given mellett is a labdát, jobbról az üres kapu helyett a kapufát találta el. A szezon talán legnagyobb kimaradó ziccere volt.

A Tottenham óriási fölényére jellemző, hogy még mindig csak három perccel jártunk a második gól után, amikor megszületett a harmadik, Lamela passzából Kane duplázott, majd a hajrában Allinak is összejött a második, Eriksen 12. gólpasszát értékesítve (0–4).

Kane így már 24 gólnál jár az idényben, ezzel egymaga többször volt eredményes, mint az Aston Villa (23).

Érdekesség, hogy a Stoke ebben a szezonban otthon ikszelt a Leicester Cityvel (2–2) és az Arsenallal (0–0), legyőzte a Chelsea-t (1–0), a Manchester Cityt (2–0), a Manchester Unitedet (2–0), most azonban nagyon beleszaladt a késbe.