PL: jó hír a Chelsea-nek, kikapott a Manchester City

2014.10.25. 15:40
<span style="color: #484848; font-family: Arial; font-size: 11px; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 19px; text-align: center; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; word-spacing: 0px; display: inline ! important; float: none; background-color: #ffffff">Hart legnagyobb bánatára Amalfitano gurítása után a jobb alsó sarokban kötött ki a labda </span>(Fotó: Action Images)
A címvédő Manchester City idegenben 2–1-re kikapott a West Ham Unitedtől a Premier League kilencedik fordulójának nyitó mérkőzésén. A „kalapácsosok” sikerének London több részén is örülnek, hiszen a Chelsea egy Manchester Uniteddel szembeni győzelem esetén nyolcpontos előnyre tenne szert Manuel Pellegrini csapata előtt.

Ha labdabirtoklásra, kidolgozott helyzetekre, netán a kapufa minél többszöri eltalálására játszanák a futballt, akkor a Manchester City magabiztos győzelmet aratott volna az Upton Parkban, de a „kékek" legnagyobb pechjére a gólszerzés a játék célja – ebben a műfajban pedig ma a West Ham volt a jobb.

A City ellen a legutóbbi hat bajnokijukon csak egy pontot szerző „kalapácsosok" a 21. percben szereztek vezetést Morgan Amalfitano révén, aki Enner Valencia középre gyömöszölt labdája után az egymáson áteső Pablo Zabaleta és Joe Hart szeme láttára az üresen maradt kapuba passzolt (1–0). A West Ham sorozatban a nyolcadik élvonalbeli mérkőzésén vette be az ellenfél kapuját, ezzel 2009 novembere óta e tekintetben a legjobb szériáját futja.

Az első félidő második felében a vendégek nem tudtak újítani, aminek már csak azért sem örülhettek, mert az ezt megelőző hét PL-meccsükön mindig kikaptak, amikor hátrányban vonultak a szünetre.

A fordulást követően a City ostrom alá helyezte Adrián kapuját, és egymás után dolgozta ki az ígéretesebbnél ígéretesebb lehetőségeket. A helyzetek elpuskázásában az élen járt Sergio Agüero, aki, úgy fest, a Tottenham elleni bajnokin „kilőtte" magát, ezen a találkozón ugyanis el volt átkozva – előfordult, hogy öt méterről csak a lécet találta el.

A gólvonal-technológia igazolta Sakho gólját

A kimaradt ziccerek megbosszulták magukat, a hazaiak a csúcsformában futballozó Diafra Sakho fejesével megduplázták előnyüket (2–0). A szenegáli csatár Aaron Cresswell mesteri beadása után bólintott a kapuba, Hart már csak a gólvonal mögül tudta kihalászni a labdát, pedig nagy bravúr lett volna... A 24 éves támadó a West Ham PL-történetének első játékosa, aki sorozatban hat bajnokin köszönt be. És a tavasszal még csak a francia második vonalban futballozott!

Három perccel később David Silva remek egyéni alakítása után szépített a City (2–1), de egyenlítenie már nem sikerült. A WHU kilenc forduló után öt győzelmet számlál, ezzel az 1999–2000-es idény óta a legjobb szezonrajtját produkálta. Nem mellesleg a legutóbbi évadban januárig kellett várni az ötödik sikeréig, most három hónappal hamarabb összejött ez a szám.