PL: ismét lecsapott a City-hurrikán; óriási Chelsea-blama

2017.10.14. 17:53
A Chelsea óriási meglepetésre kikapott az eddig pont nélküli Crystal Palace-tól (Fotó: AFP)
A Chelsea óriási meglepetésre 2–1-re kikapott a sereghajtó Crystal Palace otthonában, eközben a Manchester Citynek mintegy fél óra kellett, hogy eldöntse a Stoke City elleni találkozót az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában.

Ki más ellen szerezhette volna meg első szezonbeli találatát a Crystal Palace, ha nem a címvédő ellen? Noha a gól Yohan Cabaye nevéhez fűződik, a labda tulajdonképpen César Azpilicuetáról került a kapuba a tizedik percben, miután Cabaye négy méterre a kaputól pöccintett, a másik irányba elinduló Thibaut Courtois viszont nem számolt vele, hogy a labda irányt változtat (1–0).

Szerencsés gól

A Crystal Palace 731 perc után volt először eredményes a Premier League mostani idényében.

Sokat mondjuk nem kellett várni az egyenlítésre, hét perccel később Tiemoué Bakayoko ünnepelhette első Chelsea-s bajnoki találatát, a francia középpályás egy szöglet után fejelt senkitől sem zavartatva a kapu jobb oldalába (1–1).

De hogy ne örülhessen annyira Antonio Conte, a 45. percben labdát szereztek a hazaiak, és az akció végén Wilfried Zaha a bal alsóba gurított, amivel ismét előnybe került a Palace (2–1).

A második játékrészben visszaállt védekezni a hazai együttes, a Chelsea pedig helyzeteket ugyan szép számmal kialakított, de nem tudta feltörni ellenfele masszív hátsó alakzatát.

Pep Guardiola Manchester Cityje fél óra alatt el is intézte a Stoke Cityt: Gabriel Jesus szerezte meg a vezetést a 17. percben, két perce rá Raheem Sterling volt eredményes, míg a 27. percben David Silva villanásával már hárommal ment a City.

Amíg a támadásokkal törődött, Guardiola csapata elfelejtett védekezni, aminek az lett a vége, hogy a Stoke villámgyorsan betalált kétszer – a szünet előtt Mame Biram Diouf volt eredményes, a 47. percben pedig Kyle Walker foghatta a fejét, egy beadás után ugyanis a lábára bólintották a labdát, amely szerencsétlenségére épp a manchesteri kapuba gurult (3–2).

Az 55. percben magukhoz tértek a hazaiak, aminek folyományaként megint jött a hazai henger. Előbb ismét Gabriel Jesus volt a főszereplő, Kevin De Bruyne nagyszerű átadása után hét méterről mattolta a Stoke kapusát (4–2). Öt percre rá Fernandinho ünnepelhetett, 25 méterről akkora bombát eresztett meg, hogy azóta is rezeg a léc, amelyről a labda a kapuba csapódott (5–2).

A kis gól is gól

S hogy véletlenül se unatkozzunk, két perc múlva Leroy Sané módosította 6–2-re az állást, a 7–2-es végeredményt pedig Bernardo Silva állította be a 79. percben.

De Bruyne két gólpasszt jegyzett a meccsen, ezzel összesen már 32-nél jár a PL-ben 2015 szeptemberi debütálása óta, vezetve a képzeletbeli listát az említett időszak alatt.

A Manchester City egyébként nyolc fordulót követően már 29 szerzett gólnál jár, ennél hatékonyabb csak az Everton tudott lenni, még az 1894–1895-ös szezonban.

Sikerével Guardiola gárdája vezeti a tabellát, előnye két pontra nőtt a Liverpoollal ikszelő Manchester United előtt.

A Tottenham Christian Eriksen villanásával begyűjtötte a három pontot a Bournemouth ellen, a Swansea a 20 éves Tammy Abraham duplájával verte meg az újonc Huddersfieldet.

Andy Carroll, a West Ham támadója erős 99 másodpercet zárt a 25. és a 27. perc között, ezalatt sikeresen összeszedett két sárga lapot. A „kalapácsosok” a hajráig emberhátrányban is vezettek a Burnley ellen, amely azonban a 85. percben egyenlített.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Watford–Arsenal 2–1
(Deeney 71. – 11-esből., Cleverley 90+2., ill. Mertesacker 39.)
Burnley–West Ham United 1–1 (Wood 85., ill. Antonio 19.)
Crystal Palace–Chelsea 2–1 (Cabaye 11., Zaha 45., ill. Bakayoko 18.)
Manchester City–Stoke City 7–2 (Jesus 17., 55., Sterling 19., Silva 27., Fernandinho 60., L. Sané 62., Bernardo Silva 79., ill. Diouf 44., Walker 47. – öngól.)
Swansea City–Huddersfield Town 2–0 (Abraham 42., 48.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 1–0 (Eriksen 47.)
Liverpool–Manchester United 0–0