PL: időben ébredt a Liverpool, és csak nyert Swansea-ban is

2016.10.01. 15:22
A Liverpool hatékonyabb második félidejének köszönhetően nyert Swansea-ban (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Liverpool hatékonyabb második félidei játékának köszönhetően 2–1-re nyert a Swansea otthonában.

Az öt meccs óta nyeretlen Swansea a legutóbbi hat fellépésén ötször nyerő és egyszer ikszelő Liverpoolt fogadta, ehhez képest a vendégek az első félidőben mintha a pályán sem lettek volna.

A házigazda már az ötödik percben közel került a vezető gólhoz, de akkor Borja ziccerben még nem talált kaput. Nem sokat késett azonban a vezetés, a nyolcadik percben egy szöglet után visszafejelt labdát Fer terelte a kapuba (1–0).

A holland középpályás már a negyedik gólját szerezte az idényben.

Az első játékrész kis túlzással még így sem róla, hanem Gylfi Sigurdssonról szólt, szinte minden hazai akcióban részt vett, felívelt labdái és beadásai rendre veszélyt jelentettek, a hajrában pedig a szabadrúgását kis híján bevédte Karius.

A Lallanát a 20. percben sérülés miatt elvesztő Liverpool teljesen más felfogásban érkezett a második félidőre, a 48. percben feljegyezhettük az első kapura lövést is a vendégek részéről, Firmino távoli próbálkozása ugyanakkor nem okozott gondot Fabianskinak.

A liverpooli nyomás az 54. percben érett góllá, Coutinho szabadrúgása a sorfalról még kipattant, ám a beadás után Roberto Firmino teljesen üresen maradt, és a jobb alsóba fejelt (1–1).

Sokáig úgy tűnt, hiába uralja a második félidőt a Mersey-parti csapat, újabb gólt nem tud szerezni, mígnem jött a hajrában a hazaiak segítsége: Firminót felborították az ötösnél, a megítélt büntetőt pedig Milner a léc alá emelte (1–2).

Ezt követően már egyik csapat sem volt eredményes, így hiába játszott nagy fölényben a Swansea az első 45 perc során, tovább tart az együttes negatív szériája, ahogyan a Liverpool pozitív sorozata is.