PL: idegenben most nagyon megy a Liverpoolnak

2017.12.17. 19:21
A liverpooli sikerkovácsok: Firmino és Szalah (Fotó: AFP)
A Liverpool 4–0-ra nyerni tudott a Bournemouth otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában. A „vörösök” feljöttek a negyedik helyre a tabellán, megelőzték az Arsenalt.

Legutóbbi két meccsén egyaránt döntetlent játszott a Premier League-ben a Liverpool (az Everton és a West Brom ellen), Jürgen Klopp csapata szeretett volna visszatérni a győztes útra. Ennek megfelelő mentalitásban is lépett pályára Bournemouth-ban, már az elejétől kezdve nekiesett a házigazdának.

A 20. percben meg is szerezte a vezetést: Philippe Coutinho becselezte magát a tizenhatoson belülre, és három védőt elfektetve a jobb alsóba lőtt középről, jó tíz méterről. Zseniális szóló volt a braziltól, a Bournemouth védelme asszisztált a gólhoz. Ahogy a következőhöz is: a 25. minutumban egy lecsorgó labdát kanalazott vissza az alapvonalról Roberto Firmino, Dejan Lovren pedig csukafejessel bólintott a kapuba.

Még a szünet előtt el is döntötte a mérkőzést a Liverpool: a 44. percben Mohamed Szalah cselezgetett a jobb oldalon, túljutott két védőn, majd nyolc méterről a hosszú alsóba tekert estében. Az egyiptomi remek szezont fut eddig a Poolban: már 20 gólnál jár minden sorozatot egybevéve, erre (azaz karácsony előtt ennyi találatot jegyezni) legutóbbi Ian Rush volt képes a klub színeiben.

A fordulás után visszavett a tempóból a Liverpool, az első félidőben tapasztalt fojtogató mezőnyfölénye csökkent, de így is újabb gólt tudott szerezni. A 66. percben Coutinho beadását Firmino előrevetődve csúsztatta a hálóba, beállítva a 0–4-es végeredményt. A Bournemouth csak kapufáig jutott Jermain Defoe révén.

A Liverpool legutóbbi négy idegenbeli bajnokiján legalább három góllal győzött (0–4, 1–5, 0–3, 1–4), 17–2-es gólkülönbséggel.

A Manchester United győzelméről bővebben ide kattintva olvashat!