PL: Ibráé a 25 ezredik gól; remekelt az MU a Swansea ellen

2016.11.06. 17:52
Zlatan Ibrahimovic duplával jelezte, korai még leírni (Fotó: AFP)
A Manchester United 3–1-re legyőzte a Swansea Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában.

Óriási volt a nyomás José Mourinho csapatán, hisz a Manchester United eddig mélyen a várakozáson alul teljesít.

Zlatan Ibrahimovic gólínsége ellenére a Swansea ellen is a kezdőben kapott helyet, és a svéd támadó ezúttal meg is hálálta a bizalmat. A vendégek Paul Pogba révén a 15. percben megszerezték a vezetést! A francia középpályás 18 méterről kíméletlenül kicentizte a bal felsőt, ez bizony bombagól volt (0–1)!

Nem sokkal később következtek Ibra pillanatai: a svéd két gyönyörű találattal jelezte, korai még leírni. Az MU támadója első góljánál 19 méterről laposan kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (0–2), tizenkét perccel később pedig Wayne Rooney passza után ballal a kapu közepébe bombázott (0–3).

Mindkét találatnál Rooney adta az asszisztot, az angol ezzel a Premier League történetének harmadik olyan játékosa lett, aki elérte a 100 gólpasszt. De ne feledkezzünk meg Ibráról sem, akinek első találata az angol élvonal történetének 25 ezredik gólja volt!

A második félidőben némileg visszavett a Manchester United, ami megnyitotta a területet a Swasea-nak.

A hazaiak a 69. percben Mike van der Hoorn révén szépítettek, ám közelebb már nem jutottak a Mourinho-legénységhez, amely 3–1-re győzött.

Ibrahimovic a találkozó 76. percében összeszedett egy sárga lapot, így az Arsenal elleni mérkőzésen nem léphet pályára.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

Leicester City–West Bromwich Albion 1–2 (Szlimani 55., ill. Morrison 52., Phillips 72.)
Swansea City–Manchester United 1–3
(Van der Hoorn 69., ill. Pogba 15., Ibrahimovic 21., 33.)

Hull City–Southampton 2–1 (Snodgrass 61., Dawson 63., ill. Austin 6. – 11-esből)

Liverpool–Watford 6–1 (Mané 27., 60., Coutinho 30., Can 43., Firmino 57., Wijnaldum 91., ill. Janmaat 75.)
Arsenal–Tottenham Hotspur 1–1
(Wimmer 42. – öngól., ill. Kane 51. – 11-esből)

1. Liverpool 11 8 2 1 30–14 +16 26
2. Chelsea 11 8 1 2 26–9 +17 25
3. Manchester City 11 7 3 1 25–10 +15 24
4. Arsenal 11 7 3 1 24–11 +13 24
5. Tottenham 11 5 6 15–6 +9 21
6. Manchester United 11 5 3 3 16–13 +3 18
7. Everton 11 5 3 3 15–13 +2 18