PL: hiába Pogba első gólpassza, hazai pályán nem megy az MU-nak

2016.11.27. 19:28
José Mourinho nincs jóban Jon Moss játékvezetővel (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában a Manchester United hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a West Ham Uniteddel.

A Manchester United legutóbbi 23, West Ham United elleni hazai bajnokijából mindössze kettőt veszített el 20 győzelem és egy döntetlen mellett, így nyugodtan kijelenthetjük, hogy a statisztika a „vörös ördögök” sikerét vetítette előre.

A 2. percben mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Dimitri Payet jobb oldalon elvégzett szabadrúgása után Diafra Sakho fejelt közelről David de Gea kapujába (0–1).

A szenegáli támadó Zlatan Ibrahimovicot előzte meg, aki azonban szűk húsz perccel később jóvátette hibáját. Huszonegy passzt (!) követően Paul Pogba kitűnő ívelése az ötösön találta meg a svéd támadót, aki a rövid sarokba bólintotta a labdát (1–1). Bármennyire is hihetetlen, a francia középpályás első gólpasszát adta a Premier League-ben...

Pogba pár perccel később ismét reflektorfénybe került, ám ezúttal egy rosszul kivitelezett műesés után, amit Jon Moss játékvezető sárga lappal jutalmazott. A hazaiak menedzsere, José Mourinho nem értett egyet a döntéssel – egy flakon bánta –, ezért Moss a lelátóra küldte a portugál mestert. Moss tavaly is elküldte a padtól Mourinhót, aki akkor még a Chelsea menedzsere volt – éppen a West Ham ellen.

A hazai fölény ellenére újabb gól már esett, a Manchester United zsinórban negyedik hazai bajnokiján játszott döntetlent – ez 1990 februárja után először fordult ismét elő.

A másik késő délutáni mérkőzésen a Southampton Charlie Austin korai góljával 1–0-ra legyőzte az Evertont.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Manchester United–West Ham United 1–1
(Ibrahimovic 21., ill. D. Sakho 2.)
Southampton–Everton 1–0 (Austin 1.)
KORÁBBAN

Burnley–Manchester City 1–2 (Marney 14., ill. Agüero 37., 60.)

Liverpool–Sunderland 2–0 (Origi 75., Milner 90. – 11-esből)
Hull City–West Bromwich Albion 1–1 (Dawson 72., ill. McAuley 34.)
Leicester City–Middlesbrough 2–2 (Mahrez 34. – 11-esből, Szlimani 90. – 11-esből, ill. Negredo 13., 71,)
Swansea City–Crystal Palace 5–4 (Sigurdsson 36., Fer 66., 68., Llorente 91., 93., ill. Zaha 19. Tomkins 75., Cork 82. – öngól, Benteke 84.)
Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 (Pedro 45., Moses 51., ill. Eriksen 11.)
Watford–Stoke City 0–1
(H. Gomes 29. – öngól)
Arsenal–Bournemouth 3–1 (A. Sánchez 12., 91., Walcott 53., ill. C. Wilson 23. – 11-esből)