PL: hiába Diego Costa duplája, már csak a Man. City hibátlan

2016.09.11. 18:53
Diego Costa duplája nem ért győzelmet a Chelsea-nek (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) már csak a Manchester City hibátlan, miután a Chelsea a 4. fordulóban 2–2-es döntetlent játszott a Swansea vendégeként.

Mindkét csapat győzelemmel kezdte az idényt, de míg a londoni „kékek” a következő két fordulóban is nyertek, addig a walesiek pont nélkül maradtak.

A papírformának megfelelően a Chelsea szerzett vezetést, a 18. percben Diego Costa 20 méterről a bal alsó irányába tekert, Fabianski csak hozzáérni tudott a labdához (0–1).

A játékrész hajrájában mindkét csapat betalálhatott volna, előbb Sigurdsson lőtt 22 méterről, nagy erővel a kapu jobb oldala mellé, majd Diego Costa tévesztette el három lépésről a tátongó kaput.

A 60. percben büntetőt végezhetett el a házigazda, miután Courtois rosszul számította ki a labda ívét, és mentési kísérlete közben felrúgta a 16-oson belül Sigurdssont. A labda mögé a sértett állt, és erőből a kapu közepébe lőtt (1–1).

Az izlandi a 26. gólját szerezte a PL-ben a Swansea színeiben, ezzel vezeti a klub örökranglistáját.

Sőt! Nem sokkal később már a házigazda vezetett, egy újabb elképesztő védelmi hiba után Fer törhetett kapusa, és bár Courtois-n lelassult a labda, így is áthaladt a gólvonalon a mentési kísérlet előtt (2–1). A két gól között 130 másodperc telt el csupán.

A második kapott gól ébresztőleg hatott a vendégekre: a 65. percben Hazard lépett ki ziccerben, de nem tudott kapura lőni Fabianski mellett, majd Diego Costa esett el a 16-oson kívül a kapus mellett, de nem szólt a síp, nem sokkal később pedig már Oscar távoli tekerését kellett hárítania a hazai játékosnak.

A 81. percben góllá érett a Chelsea nyomása, Ivanovics lövése felvágódott, Diego Costa pedig 4 méterről a kapuba ollózta a labdát – amely még egy védőn is megpattant, mielőtt a hálóba hullott (2–2).

Újabb gól már nem esett, így a Chelsea botlott, és már csak a manchesteri derbit megnyerő City hibátlan a bajnokságban.