PL: hetedszer is nyert Solskjaerral a Manchester United

2019.01.19. 17:56
Paul Pogbáék megtáltosodtak az edzőváltás óta (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Manchester United hazai pályán 2–1-re legyőzte a Brighton & Hove Albiont.

A manchesteriek első nagy helyzetére a 21. percig kellett várni, és bár ekkor még Pogba ollózása kimaradt, nem sokkal később a francia középpályás előbb kiharcolt egy büntetőt, majd értékesítette is a bal felső sarokba lőve a labdát (1–0).

Bő félórányi játékot követően Martial került ziccerbe, de Button ekkor még hárítani tudott, nem úgy a játékrész hajrájában, amikor Rashford nagyszerű cselt követően balról kilőtte a bal felsőt (2–0).

A 72. percben, némileg váratlanul szépített a Brighton, Pröpper beadása után Gross került helyzetbe, közelről pedig a léc segítségével a kapuba lőtt (2–1).

Ole Gunnar Solskjaer kinevezése óta szárnyalnak a „vörös ördögök”, ez már sorozatban a hetedik győzelme volt a gárdának.

Az egy hónapja a Manchester Cityt idegenben megtréfáló Crystal Palace a Liverpoolra is ráijesztett, Townsend 10 méteres lövésével előnyel zárta az első félidőt (0–1). A fordulást követően viharosan kezdett az éllovas, és Szalah révén előbb egyenlített, majd Firmino pattogós löketével fordított is (2–1). A 65. percben újra egál volt az állás, miután Tomkins egyenlített, de Szalah újfent betalált, majd James Milner kiállítása ellenére Mané góljával nőtt az előny. A legvégén még jött egy szépítés Meyer révén, így 4–3-ra nyert a Pool.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Wolverhampton Wanderers–Leicester City 43
Wolverhampton Wanderers–Leicester City4–3(Diogo Jota 4., 64., 93., R. Bennett 13., ill. Gray 47., Coady 51. – öngól, W. Morgan 87.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 (Wilson 53., King 91.)
Liverpool–Crystal Palace 4–3 (Szalah 46., 75., Firmino 53., Mané 93., ill. Townsend 34., Tomkins 65., Meyer 95.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (Pogba 27. – 11-esből, Rashford 42., ill. Gross 72.)
Newcastle United–Cardiff City 3–0 (Schär 24., 63., A. Pérez 93.)
Southampton–Everton 2–1 (Ward-Prowse 50., Digne 64. – öngól, ill. Sigurdsson 91.)
Watford–Burnley 0–0
Arsenal–Chelsea 2–0 (Lacazette 14., Koscielny 39.)

1. Liverpool 23 19 3 1 54–13 +41 60
2. Manchester City 22 17 2 3 59–17 +42 53
3. Tottenham 22 16 6 46–22 +24 48
4. Chelsea 23 14 5 4 40–19 +21 47
5. Arsenal 23 13 5 5 48–32 +16 44
6. Manchester United 23 13 5 5 46–33 +13 44