PL: Hazard remekelt, a Chelsea újabb három pontot gyűjtött

2018.10.07. 17:10
Eden Hazard góljával vezetett a Chelsea (Fotó: AFP)
A Chelsea folytatta remek szereplését az angol Premier League-ben: a londoni csapat a Southampton vendégeként nyert 3–0-ra, így továbbra is veretlen a bajnokságban.

Bekezdett a Chelsea a Southampton vendégeként, már a nyolcadik percben megzavarta a hazaiak védelmét: Eden Hazard cselezett a tizenhatoson belül, a labda Willian elé került, akinek megpattanó lövése a keresztlécről vágódott ki. Az első fél órában a játék többnyire a középső harmadban és a „szentek” védekező zónájában folyt, csak idő kérdése volt a londoniak vezető gólja.

Ez a harmincadik percben meg is jött: Ross Barkley szerzett labdát a hazaiak térfelén, pazarul ugratta ki középen az ember nélkül maradó Hazard-t, aki a tizenhatoson belül kapura fordult és tökéletesen lőtt a bal felsőbe. A túloldalon Kepának alig-alig volt dolga, a 37. percben egy elkeseredett Manolo Gabbiadini-lövést húzott le a levegőből, a vérnyomása ettől aligha emelkedett. A szünetben így a Chelsea az elmúlt tizenegy mérkőzésen 9 gólt és 2 gólpasszt jegyző Eden Hazard találatával vezetett. (0–1)

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbahagyták a csapatok, a Southampton megpróbált bátrabban támadni, de kevés sikerrel járt. Az egyik kontrából pedig újabb gólt kapott. Az 57. percben egy ellentámadást csak faulttal tudtak megállítani a házigazdák, Willian beívelését Olivier Giroud ollózós mozdulattal húzta középre, az érkező Ross Barkley pedig néhány lépésről a kapuba továbbított. (0–2)

A Southampton a mérkőzés végéhez közeledve egyre többet veszélyeztetett, igaz, többnyire átlövésekkel. Előbb Nathan Redmond, majd Danny Ings is megkínálta Kepát, de a világrekordért szerződtetett spanyol kapus állta a sarat. A csattanó a hosszabbításra maradt.

A csereként beálló Álvaro Morata kapott pazar kiugratást Hazard-tól, a spanyol csatár az ötösről jó helyzetfelismeréssel átemelte a kapujából kirontó kapust, ezzel beállította a 3–0-s végeredményt. Morata 2017 novembere óta volt először eredményes idegenben a Premier League-ben. A mérkőzés egyik legjobbja, Hazard már hét gólnál jár ebben az idényben a PL-ben, a Southampton hatot szerzett…