PL: Harry Kane betalált, a Tottenham hozta a kötelezőt

2018.04.30. 22:53
Harry Kane ezúttal is betalált, a Watford sem úszta meg (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának záró mérkőzésén a Tottenham 2–0-ra legyőzte a Watfordot.

A bronzéremre hajtó Tottenham ideiglenes otthonában, az ezúttal igencsak foghíjas Wembleyben fogadta a 13. helyen tanyázó Watfordot. A két csapat őszi meccsén 1–1-es döntetlen született, a londoniaknak azonban a dobogóért folyó harcban nagy szükségük volt a pontokra a hajrában.

Ennek megfelelően már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést a Tottenham, a mezőnyfölény a 16. percben érett góllá – igaz, kellett hozzá a Watford is. Kieran Trippier jobb oldali beadását elsőre fogta Oresztisz Karnezisz, majd kiejtette a labdát, amelyet Christian Eriksen Dele Allihoz továbbított, aki könnyedén az üres kapuba lőtt (1–0).

A Tottenham ebben a PL-szezonban még nem kapott ki úgy, hogy megszerezte a vezetést: 20 meccsen 18 győzelem és két döntetlen volt a mérlege a meccs előtt. És ezúttal sem tetszett úgy, hogy a Watfordban benne lenne a fordítás, mert Alli találata után is a Spurs uralta a játékot. Sőt a fordulás után gyorsan sikerült növelnie az előnyt. Alli kiugratta Hung Min Szont a 48. percben, a dél-koreai beadására jól érkezett Harry Kane, de elcsúszott, így a labda a túloldalon érkező Trippier elé került, a jobbhátvéd egyből középre tekert, és Kane másodjára már a hálóba talált. 2–0

A Watford ezután jóval aktívabb volt, de erőfeszítéseit nem koronázta siker. A „darazsak" legutóbbi hét idegenbeli bajnokijukon 60 kapura lövéssel próbálkoztak (ebből 19-szer találták el a kaput), de egyetlen gólt sem tudtak szerezni. Így volt ez most is: a Spurs 2–0-ra megnyerte a találkozót – és ha megnyeri a Newcastle United ellen elmaradt meccsét is, akkor feljön a harmadik helyre.