PL: gálázott a Manchester City, Agüero rekordokat döntött

CS. M.CS. M.
2020.01.12. 19:28
Agüero volt az este sztárja (Fotó: AFP)
Fellépett a Premier League tabellájának második helyére a Manchester City, miután idegenbeli győzelmével ki tudta használni a Leicester City szombati botlását. Pep Guardiola csapata 6–1-re kiütötte a kiesés ellen küzdő Aston Villát, miközben Sergio Agüero két rekordot is megdöntött.

Bár a Liverpool már-már befoghatatlan távolságban van, a bajnoki üldöző első számú jelöltje ismét a Manchester City, miután a Leicester vereségét követően kiütéses győzelmet aratott az Aston Villa vendégeként.

A meccset remek iramban indította a bajnoki címvédő, és Rijad Mahrez 18. perces szólógóljával a vezetést is korán megszerezte. Hat perccel később szintén a City támadt, majd a hazaiak védelmének szerencsétlenkedése után ismét Mahrez érkezett, aki ezúttal sem kegyelmezett, kapásból találva be (0–2).

Négy perc elteltével Kevin De Bruyne passza után Sergio Agüero iramodott meg a labdával, és gyönyörű gólt szerzett a tizenhatoson kívülről. Itt azonban még nem volt vége az első félidőbeli mészárlásnak, a ráadásában De Bruyne zseniális labdát adott Gabriel Jesusnak, aki közelről négygólosra növelte a City előnyét (0–4).

A manchesteriek a második félidőben sem vettek vissza, Agüero kétszer is ziccerbe került a tizenhatoson belül, és mindkét szituációt gólra váltotta. A ráadásban Anwar El Ghazi büntetőjével szépített az Aston Villa (1–6).

Sergio Agüero mesterhármasával Thierry Henryt és Frank Lampardot is megelőzte a Premier League történetének gólrangsorában, ráadásul ezzel ő lett minden idők legeredményesebb Nagy-Britannián kívüli PL-játékosa. A rekordok sora ezzel még nem ért véget, hiszen immáron az argentin a PL legtöbb mesterhármast szerző labdarúgója.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Aston Villa–Manchester City 1–6
(El Ghazi 91., ill. Mahrez 18., 24., Agüero 28., 57., 81., G. Jesús 45+1.)
Korábban
AFCBournemouth–Watford 0–3
(Doucouré 42., Deeney 65., Pereyra 92.)
Tottenham–Liverpool 0–1 (Firmino 37.)
Chelsea–Burnley 3–0 (Jorginho 27. – 11-esből, Abraham 38., Hudson-Odoi 49.)
Leicester–Southampton 1–2 (Praet 14., ill. Armstrong 19., Ings 81.)
Manchester United–Norwich 4–0 (Rashford 27., 52. – a másodikat 11-esből, Martial 54., Greenwood 76.)
Everton–Brighton 1–0 (Richarlison 38.)
Wolverhampton–Newcastle 1–1 (Dendocker 14., ill. Almiron 7.)
Crystal Palace–Arsenal 1–1 (J. Ayew 54., ill. Aubameyang 12.)
Sheffield United–West Ham United 1–0