Kilenc gól az Everton-Chelsea-n, Besic rémálomszerűen debütált

2014.08.30. 18:26
Coleman és Diego Costa főszereplők voltak a kilencgólos thrillerben (Fotó: Action Images)
A Chelsea sokáig emlékezetes mérkőzésen 6–3-ra nyert az Everton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) harmadik fordulójának szombati játéknapján, ezzel továbbra is hibátlan, a liverpooliak pedig továbbra is nyeretlenek.

A Chelsea az első félidőben 135 másodperc után már két góllal vezetett, míg a második játékrészben tíz percen belül öt gól is született. A mérkőzés hajrájában bemutatkozott az Everton együttesében Muhamed Besic is, aki biztosan nem ilyen debütálásról álmodott: első labdaérintésével a Chelsea hatodik gólját készítette elő.

A Chelsea két forduló után hat ponttal érkezett a még nyeretlen Evertonhoz, de nem számíthatott könnyű sikerre a közelmúlt eredményei alapján: öt fellépésből négy vereség volt a londoni kékek mérlege a Goodison Parkban az elmúlt években.

Ehhez képest álomszerűen kezdődött a találkozó a londoniak számára. A szerdán kisebb sérülést szenvedő Diego Costa ott volt José Mourinho kezdőcsapatában, és ha már helyet kapott, 35 másodperccel a középkezdést követően meg is szerezte a találkozó első gólját az angliai visszatérése óta negyedik gólpasszát kiosztó Fabregas mesteri indítása után. 0–1

Az Atlético Madridtól igazolt Costa félelmetesen kezdte a szezont a Chelsea-ben: harmadik bajnokiján harmadik kaput eltaláló lövéssel már a harmadik gólját szerezte. Erre (a három kaput eltaláló lövést leszámítva) korábban csak Adrian Mutu volt képes a klub színeiben.

Az Everton még magához sem térhetett a villámgyorsan kapott gól okozta szédülésből, máris 0–2-t mutatott az eredményjelző. Az első gól után 100 másodperccel Braniszlav Ivanovics is betalált Tim Howard kapujába, igaz, a szerb hátvéd lesen állt Ramires passzának pillanatában. A partjelző azonban nem jelzett, így a harmadik percben már kettővel vezetett a Chelsea. 0–2

A 8. percben még rosszabbra fordulhatott volna a hazai csapat sorsa, mivel Tim Howard a tizenhatoson kívül ért kézzel a labdába Eden Hazard helyzeténél, de a játékvezető ezt sem vette észre, így elmaradt a piros lap.

Az Everton nem esett össze, 10 perc elteltével összekapta magát, és nagy iramban kezdett futballozni, jóval többet birtokolta a labdát, küzdött a szépítő gól megszerzéséért, ami a 16. percben még csak lesről, a 45. percben viszont már szabályosan is összejött: Coleman jobb oldali beadása után Kevin Mirallas bólintott szép mozdulattal a kapuba. 1–2

A második félidőben Lukaku szerezhetett volna gólt már az első percben, majd nem sokkal később Diego Costa javíthatta volna statisztikáját, de Howard bravúrral védte a spanyol csatár ziccerét. A játékrész eseményei az utolsó fél órára gyorsultak fel és ritkán látható góltermést hoztak: tíz percen belül öt gólt is láthatott a Goodison Park közönsége.

A 67. percben Seamus Coleman öngóljával (és Eden Hazard főszereplésével) ismét kétgólos előnybe került a Chelsea, amire két perc múlva Steven Naismith válaszolt (2–3), harmadik gólját szerezve a bajnokságban. Újabb öt perc elteltével Nemanja Matics távolról talált be (2–4), amire két perccel később a csereként (az Eveton csapatába) beálló Samuel Eto'o félelmetes fejes góllal válaszolt (3–4). De itt még nem volt vége: az őrült gólrohamot Ramires zárta le, a brazil a 77. percben mattolta Howardot (3–5).

A hosszabbítás perceiben az Evertonban bemutatkozhatott angol bajnoki mérkőzésen a nyáron a Ferencvárostól igazolt Muhamed Besic, aki vélhetően nem ilyen debütálásról álmodott: első labdaérintésével sarokkal próbálta hátrapasszolni a labdát a középpályán, de elvétette, hibájából a kontrázó Chelsea pedig a hatodik gólját is megszerezte. Ki más, mint a roppant erőszakos, agilis Diego Costa volt eredményes, aki az első után az utolsó percben is betalált, kialakítva a londoniak szempontjából 6–3-as végeredményt.

Az érdekesség kedvéért jegyezzük meg, hogy Fernando Torres 39 bajnokin szerzett 4 gólt a Chelsea-ben, Diego Costának viszont csupán három meccs kellett ehhez.

PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
EvertonChelsea 3–6
(Mirallas 45., Naismith 69., Eto'o 76., ill. Diego Costa 1., 90., Ivanovics 3., Coleman 67. – öngól, Matics 74., Ramires 77.)
KORÁBBAN
Manchester City–Stoke City 0–1 (M. Diouf 58.)
Newcastle United–Crystal Palace 3–3 (Janmaat 37., Aarons 73., Williamson 88., ill. Gayle 1., Puncheon 48., Zaha 96.)
Queens Park Rangers–Sunderland 1–0 (Austin 45+2.)
Swansea City–West Bromwich Albion 3–0 (N. Dyer 2., 71., Routledge 24.)
West Ham United–Southampton 1–3 (Noble 27., ill. Schneiderlin 45., 68., Pelle 83.)
Burnley–Manchester United 0–0

1. Chelsea 3 3 11–4 +7 9
2. Swansea 3 3 6–1 +5 9
3. Tottenham 2 2 5–0 +5 6
4. Manchester City 3 2 1 5–2 +3 6
5. Southampton 3 1 1 1 4–3 +1 4
5. Arsenal 2 1 1 4–3 +1 4
7. Hull City 2 1 1 2–1 +1 4