Giroud a megmentő, az Arsenal kétgólos hátrányból állt fel

2014.08.23. 18:24
Harcolt, és pontot is mentett az Arsenal (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában az Everton hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Arsenallal

Nehéz feladat várt az „ágyúsokra", Arsene Wenger együttese az Evertonnal találkozott, amelyet négy bajnoki óta nem tudott legyőzni. Ráadásul frissnek sem voltak nevezhetőek a londoniak, hiszen kedden még BL-selejtezőt játszottak Törökországban.

Ennek fényében nem csoda, hogy egy kicsit álmosan kezdett a klasszikus csatár nélkül felálló londoni alakulat, amely kisebb meglepetésre hátrányba is került a 19. percben: egy tökéletes Barry-beadásra Séamus Coleman érkezett a hosszún, és Chamberst megelőzve az ötös sarkáról a bal felsőbe bólintott, Szczesny még belekapott a labdába, de nem foghatta (1–0).

Ezt követően sem tudtak igazán felpörögni a vendégek, volt, hogy percekig passzolgattak, de a lyukat nem sikerült megtalálniuk a védők között. Bezzeg a másik oldalon, sorra jöttek a kontrákból a lehetőségek, és a szünet előtt be is vágták a második gólt a liverpooliak. Lukaku összeszedte a labdát a középpályán, elküldött két védőt, majd kiugratta a leshatáron toporgó Steven Naismith-t, aki állítás nélkül a bal alsóba vágta a labdát jobbal (2–0).

Hiába kezdtek jól Colemanék, ez kevés volt a győzelemhez (Fotó: Action Images)

A szünetben Arsene Wenger is megunta csapata tanácstalanságát, és behozta az addig láthatatlan Alexis Sánchez helyére Olivier Giroud-t. A francia rögtön első labdaérintéséből kis híján be is talált, az ötös sarkáról leadott bombája csak kívülről súrolta a lécet.

A végére felpörgött az Arsenal, amely végül nagy nehezen meg is szerezte első gólját. A 83. percben Cazorla „biciklizett" a tizenhatos bal oldalánál, laposan a hosszú sarok elé tette a labdát, Aaron Ramsey érkezett, és három méterről a kapuba passzolt (2–1).

Amikor pedig már mindenki a lefújására várt, jött Olivier Giroud! A francia hatalmasat küzdött középen Distinnel, és Monreal beadása után hét méterről a kapuba fejelt (2–2), beállítva a végeredményt.

Az Arsenal ezzel a döntetlennel már öt bajnoki óta nyeretlen az Everton ellen. A korábbi ferencvárosi Everton-játékos, Muhamed Besic a padról nézte végig a találkozót.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Everton–Arsenal 2–2 (Coleman 19., Naismith 45., ill. Ramsey 83., Giroud 90.)

KORÁBBAN
Chelsea–Leicester City 2–0 (Diego Costa 63., E. Hazard 77.)
Crystal Palace–West Ham United 1–3 (Samah 49., ill. Zárate 34., Downing 37., C. Cole 62.)
Southampton–West Bromwich Albion 0–0
Swansea City–Burnley 1–0 (Dyer 23.)
Aston Villa–Newcastle 0–0

1. Chelsea 2 2 5–1 +4 6
2. Swansea 2 2 3–1 +2 6
3. Arsenal 2 1 1 4–3 +1 4
4. Aston Villa 2 1 1 1–0 +1 4
5. Manchester City 1 1 2–0 +2 3