PL: érthetetlen piros lap, Rooney-dupla - nyert az MU

2015.02.28. 17:57
O’Shea (jobbra) lerántotta Falcaót, de az eset közelében lévő Brown kapott piros lapot (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a Manchester United hazai pályán 2–0-ra legyőzte a kissé furcsa piros lap miatt a mérkőzést tíz emberrel befejező Sunderlandet. A „vörös ördögök” két gólját Wayne Rooney szerezte. Saido Berahino a 71. másodpercben, Peter Crouch csereként volt eredményes. Az Aston Villa sorozatban hetedszer kapott ki.

Az első félidőben a Manchester United legnagyobb helyzete egy kapufa volt: Ashley Young éles szögből leadott lövésénél John O'Shea, a korábban az MU-t erősítő sunderlandi védő lábáról a keresztlécre pattant a labda. O’Shea ekkor megúszta, de később mégis bajt okozott csapatának.

A 65. percben O’Shea lerántotta Radamel Falcaót a tizenhatoson belül tizenegyest érően. Roger East játékvezető habozás nélkül felmutatta a piros lapot –hatalmas meglepetésre azonban nem O’Shea-nek, hanem egy másik volt United-védőnek, Wes Brownnak. A sunderlandiek hiába próbálták meggyőzni a játékvezetőt, East nem gondolta meg magát, Brown mehetett zuhanyozni.

A büntetőt Wayne Rooney értékesítette, így negatív karriercsúcsot jelentő nyolc bajnoki mérkőzés után ismét gólt szerzett. 1–0

A hajrában Rooney befejelt egy kipattanót, s Ander Herrera is betalált – ám utóbbi gólját les miatt nem adták meg. Rooney ezzel sorozatban tizenegyedik szezonjában szerzett legalább tíz gólt a Premier League-ben. Ezt senki más nem mondhatja el magáról.

A United 2–0-ra nyert, s pontszámban megelőzte a vasárnap pályára lépő Arsenalt, amely, ha nem győz, a Manchester United a harmadik helyen várhatja a 28. fordulót.

A TÖBBI PÁLYÁN…

Nem ez volt az angol futball leggólgazdagabb szombat délutánja… A 16 órakor kezdődő többi mérkőzés végeredménye egyaránt 1–0 lett – kivéve Burnley–Swansea összecsapást, mert az 0–1 lett…

Peter Crouch a 70. percben lépett pályára csereként, s a 71. percben győztes gólt fejelt, így a Stoke három pontot szerzett a Hull City ellen. A 34 esztendős Crouch – aki 46. fejes gólját jegyezte a PL-ben, ezzel beállította Alan Shearer csúcsát – legutóbbi négy tétmeccsén egyaránt eredményes volt, a Stoke pedig előző tizenhárom mérkőzéséből csupán hármat vesztett el.

A Swansea a bajnokságban másodszor győzte le a Burnleyt, ezúttal Kieran Trippier öngóljának köszönhetően, s ezzel feljött a nyolcadik helyre a tabellán.

John Carver menedzser irányításával először nyert hazai pályán a Newcastle, amely a szezonbeli tizenegyedik gólját szerző Papiss Cissé találatával legyőzte az Aston Villát. A birminghami gárda ezzel sorozatban hetedik bajnokiját vesztette el.

Saido Berahino roppant gyorsan, a 71. másodpercben betalált a Southampton ellen, a West Brom pedig nem engedte ki kezéből a vezetést. A nagy tehetségnek tartott Berahino 17-edszer volt eredményes a mostani évadban, a második félidő elején sérülés miatt le kellett cserélni.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Burnley–Swansea City 0–1 (Trippier 65. – öngól)
Manchester United–Sunderland 2–0 (Rooney 66., 85. – az elsőt 11-esből)
Newcastle United–Aston Villa 1–0 (P. Cissé 37.)
Stoke City–Hull City 1–0 (Crouch 71.)
West Bromwich–Southampton 1–0 (Berahino 2.)
KORÁBBAN
West Ham United–Crystal Palace 1–3 (E. Valencia 76., ill. Murray 41., 63., Dann 51.)

1. Chelsea 26 18 6 2 56–22 +34 60
2. Manchester City 26 16 7 3 56–25 +31 55
3. Manchester United 27 14 8 5 46–26 +20 50
4. Arsenal 26 14 6 6 49–29 +20 48
5. Southampton 27 14 4 9 38–20 +18 46
6. Liverpool 26 13 6 7 38–29 +9 45
7. Tottenham 26 13 5 8 41–36 +5 44
8. Swansea 27 11 7 9 31–34 –3 40