A Chelsea hatot vágott az Arsenalnak Wenger 1000. meccsén

2014.03.22. 13:41
Gibbs kiállítása – a védő sem érti, hogy miért ő kapta a pirosat (Fotó: Reuters)
A Chelsea kiütötte az Arsenalt (6–0) hazai pályán az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának nyitó mérkőzésén. A házigazda már a hetedik percben két góllal vezetett, majd Alex Oxlade-Chamberlain kezezése után a játékvezető tévesen Kieran Gibbst állította ki. Arsene Wenger 1000. meccse tehát rosszul sikerült az Arsenal kispadján, csapata súlyos vereséget szenvedett.

Ünnepi hangulatban érkezett a Stamford Bridge-re az Arsenal, Arsene Wenger ugyanis 1000. alkalommal ülhetett le az „ágyúsok" kispadjára. A Chelsea azonban hamar belerondított ebbe, ugyanis az ötödik percben megszerezte a vezetést: Samuel Eto'o elküldte egy csellel az emberét a tizenhatoson belül, majd a kameruni csatár 15 méterről, a jobb oldalról rendkívül okosan a hosszúba tekert. (1–0)

Két perccel később megduplázta az előnyét a Chelsea: André Schürrlét nem támadták a tizenhatoson belül, a német szélső pedig kihasználta ezt, és a jobb oldalról, 14 méterről a hosszú alsóba lőtt. (2–0)

A 17. percben elszabadult a pokol a pályán. Hazard lövésébe Oxlade-Chamberlain kézzel ért bele, így a Chelsea büntetőt kapott, ám Andre Marriner játékvezető hosszas hezitálás után rosszul döntött, és Kieran Gibbst állította ki. Az elszabaduló indulatok csitítása után Eden Hazard bevágta a büntetőt, így már hárommal ment a Chelsea.

Sőt, még az első félidő lefújása előtt négygólosra növelte az előnyét a házigazda, Fernando Torres beadását Oscar közvetlen közelről pörgette a hálóba. (4–0)

A szünetben Arsene Wenger cserékkel próbálta frissíteni a csapatát és a kiállítás miatt óvatosabb formációra váltott. A 66. percben Oscar volt ismét eredményes: 17 méterről tekert a bal alsó felé, míg Wojciech Szczesny nagyot hibázott, mert bár leért a labdára, de csak beljebb segítette. (5–0)

A kegyelemdöfést a csereként beálló Mohamed Szalah adta meg, aki Matics kiugratásával iramodott meg és lőtt Szczesny alatt a hálóba. (6–0)

Wenger az 1000. „ágyús" tétmeccsén egy hatost kapott a Chelsea-től az Arsenallal, egyszersmind a nagycsapatok ellen egyelőre nem megy ebben a szezonban együttesének.

PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Chelsea–Arsenal 6–0

London, Stamford Bridge. Vezette: Marriner
CHELSEA: Cech – Ivanovics, G. Cahill, Terry, Azpilicueta – D. Luiz (Obi Mikel, 72.), Matics – Schürrle, Oscar (Szalah, 67.) Hazard – Eto'o (Torres, 9.)
Kispad: D. Ba, Kalas, Lampard, Schwarzer (kapus)
ARSENAL: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny (Jenkinson, a szünetben), Gibbs – Arteta, Oxlade-Chamberlain (Flamini, a szünetben) – Rosicky, Cazorla, Podolski (Vermaelen, 24.) – Giroud
Kispad: Fabianski (kapus), Gnabry, Källström, Sanogo
Gólszerző: Eto'o (5.), Schürrle (7.), Hazard (17. – 11-esből), Oscar (42., 66.), Szalah (71.)

20. Fulham30732029–64–3524

93. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A CHELSEA 6–0-RA KIÜTÖTTE AZ ARSENALT!
92. perc:
José Mourinho időközben bemegy az öltözőbe.
91. perc: Rosicky kínálja meg 17 méterről Cecht, a Chelsea cseh kapusa azonban bravúrral véd.
88. perc:
Mourinhóval a kispadon ilyen nagy különbségű győzelmet még nem aratott a Chelsea.
85. perc: Wenger legnagyobb veresége az Arsenal kispadján a Manchester United elleni 2–8 volt (2011 augusztusában).
84. perc: Schürrle lő 19 méterről a jobb oldalról, a labda épphogy elmegy a jobb oldali kapufa mellett. Szczesny ezen rajta volt, de nem kellett beavatkoznia.
80. perc: Kicsit kapkodóvá válik a végére a játék, az Arsenalnál van többet labda az utóbbi percekben.
75. perc: Az Arsenal legutóbb 1960 novemberében kapott hat gólt egy londoni bajnokin, akkor a West Ham United rámolt be ennyit az „ágyúsoknak” és a végeredmény szintén 6–0 lett.
72. perc: Cserél a Chelsea, Obi Mikel érkezik David Luiz helyére.
71. perc: OTT A HATODIK, KIÜTÉS! Matics ugratja ki az Arsenal védelme mögött a nemrég beállt Szalahot, aki senkitől sem zavartatva beviszi a labdát a tizenhatoson belülre a bal oldalon és nyolc méterről a jobb alsóba lő Szczesny alatt. 6–0
70. perc: A Chelsea gyakorlatilag azt csinál a pályán, amit akar, az Arsenal semmilyen ellenállást nem tud kifejteni.
67. perc: Cserél a Chelsea, a duplázó Oscar helyén Mohamed Szalah.
66. perc: OSCAR BETALÁL! 5–0! Óriási kapushiba, Oscar 17 méterről, középről teker a bal alsó felé, Szczesny vetődik, de a felpattanó labdát csak beljebb paskolja. Ebben vastagon benne volt a lengyel kapus.
63. perc: Oscar veszi célba az Arsenal kapuját, de Szczesny bravúrral hárít.
61. perc: Közel jár a szépítéshez az Arsenal: Rosicky ugratja ki Cazorlát, aki a bal oldalról, nyolc méterről ellövi keresztbe a kapu előtt a labdát, Giroud nem tud odaérni.
56. perc: Az első Arsenal-szöglet a mérkőzésen, Cazorla beadását Matics fejeli ki.
55. perc: Szenved az Arsenal, de ez érthető, emberhátrányban és négygólos hátrányban a masszív Chelsea ellen nem egyszerű.
52. perc: Rosicky csúszik oda csúnyán Azpilicuetának, villan a sárga.

50. perc:
A Stamford Bridge közönsége énekel, érthetően boldog a hazai publikum, a hangulat remek a londoni derbin.
48. perc: Fernando Torres cselezget, majd nyolc méterről lőne, de Mertesacker becsúszva blokkol. A kipattanót David Luiz küldi kapura, azt meg Szczesny hárítja.
47. perc:
Óvatos formációra vált az Arsenal, Wenger el akarja kerülni, hogy több gólt kapjanak.
46. perc: Kettőt cserélt Arsene Wenger a szünetben (így nem is maradt több cserelehetősége). CarlJenkinson Koscielnyt váltotta, míg Mathieu Flamini Oxlade-Chamberlaint.
46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Az első félidő eseménydúsra sikerült a londoni derbin. Az ötödik percben Samuel Eto'o mesteri góljával megszerezte a vezetést a Chelsea, majd két perccel később André Schürrle találatával megduplázta az előnyét José Mourinho csapata. A 17. percben eluralkodott a káosz a pályán, Alex Oxlade-Chamberlain ugyanis kézzel védte Eden Hazard lövését, a Chelsea büntetőt kapott, ám Andre Marriner játékvezető tévesen Kieran Gibbst állította ki. Hazard bevágta a tizenegyest, és még a félidő lefújása előtt Oscar is betalált, így már a szünetre eldöntötte a pontok sorsát a Chelsea. (4–0)

45+3. perc: Torres beadásával zárul az első játékrész, a Chelsea megnyugtató előnyben.
45. perc: Három perc a hosszabbítás az első félidőben.
44. perc: Matics távoli lövése megpattan Koscielnyn, így lesz veszélyes, a léc alá tartó labdát fogja Szczesny.
42. perc: OTT A NEGYEDIK! 4–0, OSCAR! Kinyílik az Arsenal, Fernando Torres megy el a jobb oldalon, majd középre gurít nyolc méterről, az érkező Oscar pedig öt méterről a felső sarokba pörgeti a kissé mögé érkező labdát.
33. perc: Ebből még akár egy kiadós vereség is lehet az Arsenalnak – az „ágyúsok” ebben a szezonban a Liverpooltól egy ötöst, a Manchester Citytől egy hatost kaptak.
30. perc: A Chelsea eddig 127-szer került háromgólos előnybe, és mindössze egyszer nem tudott nyerni (2012 februárjában, a Manchester United 3–3-ra mentette az összecsapást).
27. perc: Szöglet a Chelsea-nek, Schürrle beadását azonban kivágják a vendégek. Az emberelőnyben lévő Chelsea kényelmesen futballozik.
24. perc: A kiállítás cserére kényszeríti Wengert, Thomas Vermaelen áll be Lukas Podolski helyére.
20. perc:
Elképesztő bírói tévedés, megzavarodik az Arsenal, az 1000. meccsén irányító Arsene Wenger (érthetően) dühöng az oldalvonal mellett. A találkozó gyakorlatilag az első húsz percben eldőlt.
17. perc: GÓÓÓÓL! Az egyébként jogosan megítélt tizenegyest Eden Hazard hidegvérrel bevágja, a kapu közepébe helyez a jobbra dőlő Szczesny mellett. 3–0

Gibbs érthető kifakadása (Fotó: Reuters)

17. perc: BÜNTETŐ A CHELSEA-NEK! Hazard lő a bal oldalról, nyolc méterről, a kapu bal oldalába tartó labdát Oxlade-Chamberlain kézzel hárítja, ezt pedig neki nem lehet, így büntető! Andre Marriner bíró óriásit téved, nem Oxlade-Chamberlaint állítja ki, hanem Kieran Gibbst, akinek nem volt köze az előbbi szituációhoz.
14. perc: Schürrle meghálálja a bizalmat, ha kezdőként lép pályára: a német játékos 10-szer volt kezdő ebben az idényben és hét gólt szerzett, miközben 13-szor csereként játszott, és akkor egyszer sem volt eredményes.
12. perc:
A nemrégiben lecserélt Eto'o a szezonbeli 11 gólját mind a Stamford Bridge-en érte el.
11. perc: Két gyors góllal sokkolta a Chelsea az Arsenalt – vajon lesz erre válasza Wenger csapatának?
9. perc: Eddig tart Eto'o meccse, a kameruni csatárt a gólja után le kell cserélni. Egy ütközés után lennmarad a földön, és egyből jelzi, hogy nem tudja folytatni. Fernando Torres váltja.
7. perc: MÁR KETTŐ! 2–0, SCHÜRRLE! Matics szerez labdát a jobb oldalon, Schürrléhez passzol, a német szélső betör a tizenhatoson belülre és mivel nem támadják, 15 méterről kilövi a jobb alsót: Koscielny csak hátrál, Schürrle pedig szépen lő mellette a hosszúba.
5. perc: VEZET A CHELSEA! 1–0, ETO'O! Egy labdaszerzés után Oscar hozza fel a labdát, majd Schürrlének passzol, aki kiugratja a jobb oldalon Eto'ót, a kameruni csatár a tizenhatoson belül egy csellel becsapja a védőjét és a jobb oldalról, 14 méterről a hosszúba teker ballal.
4. perc: Rosicky, majd Arteta a labda útja, végül Giroud lő, Cech hatalmas bravúrral véd.
2. perc:
Az Arsenal bátran kezdi a mérkőzést, majd a Chelsea letámad, de jól hozza ki a labdát a vendégcsapat.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Ez lesz Arsene Wenger 1000. tétmeccse az Arsenal kispadján, a túloldalon pedig John Terry 400. alkalommal kezdő a Chelsea-ben a bajnokságban.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat. Hamarosan kezdetét veszi a Chelsea–Arsenal londoni derbi a Premier League 31. fordulójában. Tartsanak velünk!