PL: elképesztő City-rekordok; botlott az Arsenal és a Pool

2017.12.13. 22:56
Továbbra is megállíthatatlan a Guardiola vezette Manchester City (Fotó: AFP)
A Manchester City David Silva duplájával, Kevin De Bruyne és Sergio Agüero egy-egy találatával 4–0-ra legyőzte a Swansea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában, ezzel megdöntötte a PL leghosszabb győzelmi sorozatának, valamint az angol profi ligák legjobb rajtjának rekordját. A Manchester United Romelu Lukaku góljával múlta felül a Bournemouth-t, míg az Arsenal és a Liverpool egyaránt gól nélküli döntetlenre végzett.

Elképesztő formában játszik a most zajló szezonban Pep Guardiola együttese, és ez a Swansea elleni összecsapáson is megmutatkozott. Az éllovas a 27. percben szerezte meg a vezetést David Silva révén – a hazai védelem hathatós közreműködésével –, majd nem sokkal később Kevin De Bruyne megduplázta a Manchester City előnyét (0–2).

Kevéssel a második félidő kezdete után David Silva ismét betalált, a végeredményt pár perccel a vége előtt Sergio Agüero állította be, kiütésessé téve a sikert (0–4).

Győzelmével a Manchester City megdöntötte a Premier League történetének leghosszabb győzelmi sorozatát: a manchesteriek egymás után a 15. bajnokijukat nyerték meg, átadva a múltnak az Arsenal 2002 februárja és augusztusa közötti, 14 meccsből álló sikerszériáját.

Sőt Agüeróék nevéhez immár az angol labdarúgás legjobb rajtját is felírhatjuk, korábban a Tottenham volt képes 15 győzelemmel és egy döntetlennel startolni – a City az egy iksze mellé most húzta be a 16. striguláját a győzelmi rovatba. Ha így folytatja, az Arsenal 2004-es veretlen bajnoki címe sem lesz sokáig unikum...

Az „ágyúsok” londoni derbit játszottak a West Ham United ellen, és jó lett volna nyerniük a Southampton elleni pontvesztés után. Arsene Wenger nem számíthatott a Soton ellen megsérülő Aaron Ramseyre, és mivel Shkodran Mustafi sem volt bevethető, a francia menedzser úgy döntött, visszaáll a négyvédős rendszerre. Meglepetés még így is volt a kezdőcsapatban, Sead Kolasinac ezúttal kimaradt, így a balhátvéd posztján a fiatal Ainsley Maitland-Niles kezdett. Elöl ezúttal a vasárnap betaláló Olivier Giroud volt az egy szem csatár, Alaxandre Lacazette csak a kispadról figyelte az eseményeket. Jack Wilshere ellenben ott volt a csapatban, az angol középpályás 577 nap után tért vissza a londoniak kezdőjébe a bajnokságban.

A változtatások ellenére az Arsenal semmivel sem játszott jobban, mint hétvégén, és a 14. percben majdnem hátrányba kerültek a vendégek, Marko Arnautovic azonban lesről fejelt Petr Cech kapujába.

A folytatásban itt is, ott is akadtak lehetőségek, a hajrában Lacazette is beállt (Alexis Sánchez helyett), segíteni viszont ő sem tudott – sőt, majdnem a West Ham szerzett vezetést, Chicharito a 90. percben a lécet találta telibe...–, így az Arsenal sorozatban harmadik bajnokiján maradt nyeretlen.

A Manchester United megszenvedett a Bournemouth-szal, José Mourinho szerencséjére Romelu Lukaku a legjobbkor szakította meg góltalansági sorozatát, így nehezen, de meglett a három pont a „vörös ördögöknek”.

A Liverpool nem bírt otthon a West Bromwich Albionnal, a Tottenham viszont legyőzte a Brightont. Az Everton a Newcastle otthonából vitte el a három pontot Wayne Rooney góljával, míg a Leicester City kiütötte a Southamptont idegenben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Swansea City–Manchester City 0–4
(D. Silva 27., 52., De Bruyne 34., Agüero 85.)
Newcastle United–Everton 0–1 (Rooney 27.)
Southampton–Leicester City 1–4 (Josida 61., ill. Mahrez 11., Okazaki 32., 69., A. King 38.)
West Ham United–Arsenal 0–0
Manchester United–AFC Bournemouth 1–0 (R. Lukaku 25.)
Liverpool–West Bromwich Albion 0–0
Tottenham Hotspur–Brighton & Hove Albion 2–0 (Aurier 40., Szon Hung Min 88.)
Kedden játszották
Burnley–Stoke City 1–0 (Barnes 89.)
Huddersfield Town–Chelsea 1–3 (Depoitre 92., ill. Bakayoko 23., Willian 43., Pedro 50.)
Crystal Palace–Watford 2–1 (Sako 89., McArthur 92., ill. Janmaat 3.)

1. Manchester City 17 16 1 52–11 +41 49
2. Manchester United 17 12 2 3 37–11 +26 38
3. Chelsea 17 11 2 4 31–14 +17 35
4. Tottenham 17 9 4 4 30–14 +16 31
5. Liverpool 17 8 7 2 34–20 +14 31
6. Burnley 17 9 4 4 16–12 +4 31
7. Arsenal 17 9 3 5 30–20 +10 30