PL: cserejátékosai húzták ki a Chelsea-t a szakadékból

2015.09.26. 20:26
Ramires és Willian, a Chelsea két gólszerzője (Fotó: Reuters)
A Newcastle United már két góllal vezetett a Chelsea ellen, azonban az utolsó negyedórában a vendégek két brazil cserejátékosa 2–2-re mentette az eredményt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A nyeretlenségtől szabadulni akaró Newcastle az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést: jobb oldali beívelést követően sem Kurt Zouma, sem Braniszlav Ivanovics nem állt a helyzet magaslatán, és ha már a londoni védők diszharmóniája helyzetbe hozta, Ayoze Pérez közelről, félfordulattal nagyon szép gólt lőtt (1–0).

A második hazai gól a második félidő derekán született meg: Pérez jobb oldali szögleténél Georginio Wijnaldum elszakadt az őrzőjétől, és fejjel a hosszú sarokba csúsztatta a labdát (2–0).

Már az utolsó negyedórán belül jártak a csapatok, amikor megindult a Mourinho-legénység mentő hadművelete: a 79. percben a csereként beálló Ramires lőtt a jobb felsőbe mintegy húsz méterről (2–1), majd a 86. percben a szintén a kispadról érkező, szintén brazil Willian balról ravaszul középre kanyarított szabadrúgása után jutott a labda a hazai hálóba (2–2).

Bár a hajrá kezdetén nagyon rosszul állt a Chelsea, pozitív statisztikákkal is emlékezhet majd erre az estére: megtörte rossz newcastle-i sorozatát (a megelőző három bajnokiját elveszítette a „szarkák” otthonában), és ebben a szezonban először épített négy tétmérkőzést felölelő veretlenségi szériát.

Igaz, ettől még a tabellán elfoglalt helyezés nem a „kékek” dicsőségét hirdeti…

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Newcastle United–Chelsea 2–2 (A. Pérez 42., Wijnaldum 60., ill. Ramires 79., Willian 86.)

Korábban közölt eredmények
Leicester City–Arsenal 2–5 (Vardy 13., 89., ill. Walcott 18., A. Sánchez 33., 57., 81., Giroud 93.)
Liverpool–Aston Villa 3–2 (J. Milner 2., Sturridge 59., 67., ill. Gestede 66., 71.)
Stoke City–AFC Bournemouth 2–1 (Walters 32., M. Diouf 83., ill. Gosling 76.)
West Ham United–Norwich City 2–2 (D. Sakho 33., Kouyaté 93., ill. R. Brady 9., Redmond 83.)
Manchester United–Sunderland 3–0 (Depay 45+4., Rooney 46., Mata 90.)
Southampton–Swansea City 3–1 (Van Dijk 11., Tadics 54., Mané 61., ill. Sigurdsson 83. – 11-esből)
Tottenham Hotspur–Manchester City 4–1 (Dier 45., Alderweireld 50., Kane 61., Lamela 79., ill. De Bruyne 25.)

1. Manchester United 7 5 1 1 12–5 +7 16
2. Manchester City 7 5 2 13–6 +7 15
3. West Ham 7 4 1 2 15–9 +6 13
4. Arsenal 7 4 1 2 10–7 +3 13
5. Tottenham 7 3 3 1 9–5 +4 12
6. Leicester City 7 3 3 1 15–14 +1 12
7. Liverpool 7 3 2 2 7–9 –2 11
8. Everton 6 2 3 1 8–5 +3 9