PL: a Cityt legyőzte, a sereghajtótól kikapott a Liverpool

2018.01.22. 22:56
Fabianski kapuját ma nem lehetett bevenni (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában a Swansea hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Liverpoolt.

A „vörösök” sorozatban öt meccset nyertek meg, a listavezető Manchester Citynek például négyet vágtak legutóbb, a negyedik helyen álltak a kezdő sípszó előtt, de pontszámban egy sikerrel beérhették volna a harmadik Chelsea-t – a Swansea pedig az utolsó helyen állt.

Az első félóra végéhez közeledve Szalah szerezhetett volna csodagólt, de Van Dijk belöbbölt labdája után fordulásból, kapásból kevéssel a léc fölé ágyúzott.

A 40. percben aztán meglepetésre a sereghajtó szerzett vezetést, egy jobb oldali szöglet után Van Dijk nem tudott menteni, az ide-oda pattogó labdát pedig Alfie Mawson a jobb alsóba húzta (1–0).

A meccs egyetlen gólja

Akkora volt az öröm a walesieknél, hogy a gólpasszt adó Federico Fernándezt ápolni kellett az eset után, mert felszakadt a bőr az orrán.

A 60. percben Szalah szabadrúgását simogatta léc fölé Fabianski, majd az utolsó negyedóra kezdetén a nagy mezőnyfölényben lévő vendégek Ings lövésével veszélyeztettek, majd Van Dijk fejese, Can kapáslövése és Szalah próbálkozása is kimaradt, aztán amikor már Fabianski is verve volt, a kapufa kisegítette a hazai kapust, így óriási meglepetésre nyert a Swansea!

Volt egy kisebb liverpooli fölény (Fotó: AFP)