Csekély erőfeszítéssel is győzni tudott a Chelsea

2020.07.14. 21:10
Ez a fejes döntötte el a mérkőzést (Fotó: AFP)
Az angol Premier League-ben a Chelsea a már biztosan kieső Norwich City ellen lépett pályára a 36. forduló nyitó mérkőzésén, és Olivier Giroud góljával otthon tartotta a három pontot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Chelsea–Norwich City 1–0 (Giroud 45+3.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A már biztos kieső Norwich City ellen mindenki fölényes győzelmet várt a házigazda, a dobogó harmadik fokáért harcoló Chelsea-től, talán ezért is kezdtek olyan nyögvenyelősen a londoniak. Christian Pulisic így is gólt lőhetett volna, de rosszul találta el ziccerben a labdát, de mit mondjon akkor Olivier Giroud, aki mesterhármast lőhetett volna az első félidőben, de egyik helyzeténél sem találta el rendesen a labdát. Az első játékrész ráadásában rájött a francia a megoldásra, Pulisic beadása nyomán fejjel juttatta a kapuba a labdát: 1–0!

A második félidőben is a Pulisic, Giroud kettős volt a legaktívabb a hazai játékosok közül, de ekkor is rosszul céloztak lábbal, de közben a Norwich csak másodpercekre birtokolta a labdát, és még csak távoli lövésekig sem jutott.

A Norwich sorozatban nyolcadszor kapott ki a PL-ben, ez klubrekord, negatív, a Chelsea tehát hozta a tőle elvárt győzelmet.

A régi időkben azt mondtuk volna erre a bajnokira: ez bizony nem volt közönségcsalogató mérkőzés...

1. Liverpool 35 30 3 2 76–27 +49 93
2. Manchester City 35 23 3 9 91–34 +57 72
3. Chelsea 36 19 6 11 64–49 +15 63
4. Leicester City 35 17 8 10 65–36 +29 59
5. Manchester United 35 16 11 8 61–35 +26 59
6. Wolverhampton 35 14 13 8 48–37 +11 55
7. Sheffield United 35 14 12 9 38–34 +4 54
8. Tottenham 35 14 10 11 54–45 +9 52