A Chelsea ikszelt a „kanárikkal”, csoda kell a bajnoki címhez

2014.05.04. 16:55
Mourinho sem volt elájulva csapata teljesítményétől az első félidőben (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) utolsó előtti, 37. fordulójában a Chelsea hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Norwich Cityvel.

Az Atlético Madrid elleni BL-vereség miatt José Mourinho együttesének már csak a bajnokság maradt, a PL-ben viszont a kiesés elől menekülő, a Stamford Bridge-en legutóbb 1993-ban győzedelmeskedő „kanárik” elleni sikerrel a tabella élére is ugorhatott volna a londoni csapat.

A mérkőzés első 15 percének főszereplője a játékvezető, Neil Swarbrick volt. Előbb Ba, majd Olsson próbált „kikönyörögni” egy büntetőt a bírónál, de a 2011 óta a PL-ben fújó angol nem hagyta magát.

Ezt követően váratlanul lelassult a Chelsea, és sorra jöttek a kisebb-nagyobb Norwich-lehetőségek. Olsson kétszer is betalálhatott volna, Cole, majd később Ivanovics azonban blokkolni tudott.

Az első igazán nagy Chelsea-helyzetre majd fél órát kellett várni, Schürrle fűzte át magát Martinon a bal szélen, majd jobbal telibe találta a kapufát.

A gyakran tanácstalannak tűnő hazaiak az első félidő végére sem pörögtek fel, így a játékosoknál jobban már csak a nézők várták a szünetet, egy kínzással felért az első félidő.

Küzdöttek a fordulás után a Hazard vezette „kékek”, de gólig nem jutottak (Fotó: Reuters)

Pedig vasárnap eddig jól ment a „kékeknek", Lampardék megnyerték mind a nyolc bajnokijukat a szezonban, amelyet a hét utolsó napján játszották.

A fordulás után aztán pályára küldte David Luizt és Eden Hazard-t is Mourinho, a Chelsea pedig felpörgött, és rögtön a szünet után kis híján meg is szerezték a vezetést a hazaiak, a frissen beállt brazil védő löketét a felső léc hárította.

Ezt követően teljesen átvette a meccs irányítását a londoni együttes, de a ziccerek így is elmaradtak, a hazai drukkerek egyedül Hazard műesésénél izgulhattak.

A végére még Fernando Torres is beállt, így négy támadóval rohamozott a Chelsea, de sokat ez sem segített, maradt a 0–0, és így a harmadik helyen álló Chelsea-nek már kisebb csodára lenne szüksége a bajnoki címhez.