nemzetisport.hu 2016.02.07 16:50 Frissítve: 2016.02.07 19:47

Diego Costa a Chelsea-t, De Gea a Manchestert mentette meg

A Manchester United jó harminc percen át vezetett Jesse Lingard szép találatával a Chelsea otthonában, ám Diego Costa a 91. percben egyenlített a Premier League 25. fordulójának záró mérkőzésén.

Wayne Rooney ma is megtette a magáét (Fotó: Action Images)

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Chelsea–Manchester United 1–1 (Diego Costa 91., ill. Lingard 61.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHALMOK ITT!

José Mourinho ellopta a show-t a Chelsea és az MU rangadója előtt, mint már oly' sokszor az idők során, csak most nem a londoniak alkalmazottjaként, hanem mint minden bizonnyal a manchesteriek leendő menedzsereként.

Talán a portugál mester érkezésének lehetősége dobta fel annyira a Unitedet, hogy uralta a mérkőzést az első fél órában, igaz, számtalan szöglete mellett csak egy ígéretes, de Thibaut Courtois által hárított Anthony Martial-tekeréssel villogott. Három helyzettel vágott vissza erre a hazai csapat, a szünet előtti utolsónál John Terry lövését arca elé kapott kezével hárította Daley Blind.

Jobban kezdte a második félidőt is az MU, de Courtois most Wayne Rooney bombájánál védett nagyot, de a remek formában lévő támadó nem sokra rá adott egy gólpasszt Jesse Lingardnak: 0–1.

Roo az idény elején nem sok sót evett meg, de csapata legutóbbi 11 bajnoki góljából ötöt maga szerzett, míg négynél ő adta a gólpasszt; és ebben az évben már annyi kanadai pontot jegyez a PL-ben, mint 2015-ös 33 bajnoki mérkőzésén összesen – Lingard legutóbbi négy kapura tartó lövéséből pedig három találat született.

Guus Hiddink csapatát megzavarhatta a gól előtt Kurt Zouma horrorsérülése is (a védő térde nem természetes irányba hajlott földet érés közben).

ZOUMA SÉRÜLÉSE

A holland mester később beküldte Pedrót, és akadt is helyzete csapatának, ám David de Gea is bizonyította világklasszisságát, majd Diego Costa fejelt közelről a léc fölé.

Azt hittük ekkor, hogy ezzel a Chelsea ellőtte puskaporát, és Hiddink elszenvedi újkori regnálása első bajnoki vereségét, ám Diego Costa a ráadásban nem kis szerencsével egyenlített (1–1), és még a győzelmet is megszerezhette volna a brazil-spanyol támadó a londoniaknak, ha közelről képes túljárni De Gea eszén.

20. Aston Villa 25   3   7 15 20–40 –20  16

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2016.07.18 13:56:53

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2016. Manchesterben minden más lesz (Zlatanból a tervek szerint egyenesen istenség), kopik már a Leicester.

2016.06.24 18:42:38

Angol labdarúgás CS. Z.

Múlhat ezen Pogba szerződtetése? • Ha marad a jelenlegi szabályozás, jelentős futballista-kirajzás várható.

2016.05.24 14:39:42

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

„A rossz Manchesterbe jött” • A legenda szerint még mindig Ferguson öröksége lengi körül az Old Traffordot.

2016.05.23 12:24:51

A holland szakember két évig irányította a csapatot, José Mourinho követheti a kispadon • Giggs távozása is biztosra vehető.