A mumus MU az idényben harmadszor is megtréfálta a Chelsea-t

B. L.B. L.
2020.02.17. 20:45
Harry Maguire-t nem állították ki, a második félidőben gólt fejelt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a Manchester United Anthony Martial és Harry Maguire fejesével 2–0-ra idegenben is legyőzte a Chelsea-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Chelsea–Manchester United 0–2
(Martial 45., Maguire 66.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

A Chelsea aktívabban kezdte a meccset, de sem Reece James, sem Willian lövése nem találta el a kapu jobb oldalát, ráadásul Kanté tíz percig sem húzta sérülés nélkül.

A félidő derekán Maguire talpalása miatt zúdult fel – jogosan – a londoni publikum, megúszta lap nélkül, Batshuayi pedig különösebb férfibajok nélkül, nemsokára ziccerbe is került, de a Kanté helyére beálló Mount centerezése után ő is a kapu jobb oldala mellé lőtt.

A hazaiak egy tizenegyest reklamáltak percekkel később, helyette Willian műesésért kapott sárgát, a játékrész végén pedig az első, kaput eltaláló lövésből vezetést szerzett az MU, Wan-Bissaka jobb oldali beadása után Martial használta ki, hogy sérülése után még kicsit kóválygott Christensen (0–1).

A fordulást követően megnyomta kicsit a tempót a Chelsea, Mount és Pedro lövése még kimaradt, Zoumáé viszont a szöglet után már nem – más kérdés, hogy Azpilicueta és Matics ütközése miatt a VAR elvette a gólt.

Ezt pedig büntette az MU, Bruno Fernandes szabadrúgását a kapufa még védte, a szöglete után viszont Maguire fejese már gólt eredményezett (0–2).

Hogy teljes legyen a mesterhármas, a Maguire-eset és az érvénytelenített Zouma-gól után harmadszor is kibabrált a Chelsea-vel a videobíró, Giroud valóban kissé előrébb volt a fejese előtt, így nem lett szépítés.

Arról, hogy a két sérülés és a fenti esetek mellett még egy kis szerencséje se legyen a Chelsea-nek, a kapufa „gondoskodott”, Mount szabadrúgása után sem született gól, így a mumus ismét lecsapott, az MU az idényben harmadszor is megverte a Chelsea-t.

MUMUS „VÖRÖS ÖRDÖGÖK”

Bármennyire is gyengébb idényt futnak a „vörös ördögök”, a két gárda közelmúltbeli összecsapásain rendre számukra alakultak kedvezőbben, Frank Lampard debütálásán például 4–0-ra nyertek Ole Gunnar Solskjaer fiai. Ezt követően azért belelendültek a londoniak, de október végén a Ligakupában így is az MU örülhetett, Marcus Rashford duplájával 2–1-re nyert vendégként. Ha ehhez a listához hozzávesszük, hogy 2018 októberében a Chelsea a 96. percben mentett 2–2-re...