Döntetlen a Chelsea ellen - egyre távolabb a BL-től a Pool

2015.05.10. 16:59
Ruben Loftus-Cheek (alul) nem kímélte a liverpooli Philippe Coutinhót (Fotó: AFP)
A Chelsea nem bírt a Liverpoollal (1–1) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában. A londoniak John Terry révén kerültek előnybe, de Steven Gerrard egyenlített.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Chelsea–Liverpool 1–1 (Terry 5., ill. Gerrard 44.)

A Chelsea múlt vasárnap már megnyerte a bajnoki címet, így a Bajnokok Ligájába vágyó Liverpool játékosai sorfalat álltak a pályára vonuláskor José Mourinho együttesének. A Pool számára csak a győzelem volt elfogadható a BL-remények életben tartásához.

A Chelsea kezdte jobban a találkozót, uralta az első perceket, a Liverpool agresszív letámadása nem hozott sikert. Sőt az ötödik percben a vezetést is megszerezte a hazai gárda. Cesc Fabregas kanyarított középre egy szögletet a jobb oldalról, az érkező John Terry pedig hét méterről a hálóba bólintott Rickie Lambert mellett. Terrynek ez volt a 39. gólja a PL-ben, amivel a liga legeredményesebb védőjévé vált. 1–0

A mérkőzés keménységéről mindent elmond, hogy az első félidőben ötször kellett elővennie a sárga lapot Andre Marriner játékvezetőnek. Sőt a 35. percben Kurt Zoumát sérülés miatt le kellett cserélnie José Mourinhónak, a fiatal belső védőt a rutinos Gary Cahill váltotta. Sokáig úgy tűnt, a Chelsea kihúzza a szünetig, ám a hajrában egyenlíteni tudott a Liverpool.

A 44. percben Braniszlav Ivanovics felesleges szabálytalanságot követett el a bal oldalon Adam Lallanával szemben, amiért sárgát kapott. A megítélt szabadrúgást Jordan Henderson középre ívelte az alapvonal közeléből, a hosszún érkező Steven Gerrardról lemaradtak a hazaiak, a rutinos középpályás pedig az ötös jobb sarkáról a hálóba bólintott. 1–1

A fordulás után támadóbb szellemben kezdett a Liverpool, jóval többet is birtokolta a labdát. A 49. percben kis híján összejött a vezető gól: Raheem Sterling keresztbe vezette a labdát a jobb szélről, a bal oldalról visszagurított a középen érkező Philippe Coutinhónak, aki 12 méterről a jobb felső mellé lőtt, az oldalháló állította meg a löketet.

Sterling és Coutinho voltak a Liverpool támadásainak főszereplői, a 65. percben kettejük összjátéka után előbbi lőhetett 14 méterről, középről, de az erőtlen kísérletet simán fogta Courtois. A 73. percben a Chelsea is eldönthette volna a találkozót: Cesc Fabregas csalta a távolságot középen, nem támadták meg a vendégek, így a spanyol középpályás szabadon lőhetett, de lecsúszott a kísérlet, Mignolet védett.

A hajrában Coutinho jó helyzetfelismerése borzolta a londoni kedélyeket: a brazil középpályás két védő gyűrűjében lőtt laposan kapura, Cahill a labda útjába vetette magát, így megpattant a labda, ugyanakkor le is lassult, így Courtois védeni tudott. Az eredmény nem változott, ami azt jelenti, hogy a Liverpoolnak matematikai esélye még maradt a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő hely elérésére, de ehhez szinte csodára van szüksége.

36. FORDULÓ

KORÁBBAN
Manchester City–QPR 6–0
(Agüero 4., 50., 65. – a harmadikat 11-esből, Kolarov 32., Milner 70., Silva 87.)
Crystal Palace–Manchester United 1–2
(Puncheon 57., ill. Mata 19. – 11-esből, Fellaini 78.)
Everton–Sunderland 0–2 (Graham 54., Defoe 85.)
Aston Villa–West Ham United 1–0 (Cleverley 31.)
Hull–Burnley 0–1 (Ings 62.)
Leicester City–Southampton 2–0 (Mahrez 7., 20.)
Newcastle United–West Bromwich Albion 1–1 (Ayoze Pérez 41., ill. Anichebe 32.)
Stoke City–Tottenham 3–0 (Adam 21., Nzonzi 32., M. B. Diouf 86.)