Szalah duplázott, a Liverpool újabb győzelmet aratott

R. Gy.R. Gy.
2020.07.08. 21:02
Mohamed Szalahot hiába gyötörték, kétszer is betalált (fotó: AFP)
A Liverpool már bajnok, ennek ellenére nem lassított a Brighton ellen sem, és 3–1-re nyert a remekül küzdő hazaiak ellen. Szalah duplázott, így tovább harcol a gólkirályi címért.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Liverpool1–3 (Trossard 45., ill. Szalah 6., 76., Henderson 8.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Vajon a bajnoki cím megszerzése után elég motiváció lesz-e a Liverpoolnak a bajnoki pontrekord megdöntése az alsóházban tanyázó, de a kieső helyektől mégis távol álló Brighton ellen? Ez volt az egyetlen fontos kérdése a találkozónak, no meg az, hogy megszakad-e a hazaiak rémes sorozata, hiszen a Premier League-ben még sohasem tudtak nyerni a Liverpool ellen.

Nagyjából nyolc perc alatt kiderült, hogy a bajnok nem fogja ellazsálni a meccset. Úgy megnyomta az első tíz percet, hogy a Brighton játékosainak sokszor a saját tizenhatosukról is gondot okozott kihozni a labdát. Nem is tartott sokáig, hogy hibázzanak, és ezt előbb a 6. percben Szalah, majd a 8. percben Henderson büntette góllal. 0–2

Ekkor felrémlett egy óriási zakó képe is a hazaiak lelki szemei előtt, de inkább rendezték a soraikat, és fokozatosan egyre bátrabban játszottak. A Liverpool visszahúzódott, így a félidő második felében sorra jöttek a hazai támadások. Amikor már úgy tűnt, mindent kihagynak, a 45. percben szép beadás után Trossard kapásból a hálóba lőtt. 1–2

A második félidő elején is inkább a hazaiak akarata érvényesült, Burn például a kapu torkából nem tudott gólt szerezni. Veszélyessé váltak a brightoni támadások, így az ivószünet jó lehetőséget adott a Liverpoolnak, hogy játékosai átbeszéljék az eseményeket.

Fel is pörgött a bajnok támadógépezete, előbb Henderson lövése jutott kis híján a kapuba, de ekkor még egy védő lába közbelépett. A 76. percben viszont már semmi sem mentette meg a Brightont, mert egy jobb oldali szöglet után Szalah érkezett a rövid sarok felé, és remekül fejelt a bal alsóba. 1–3

A hazaiak még megpróbáltak támadni a szépítésért, de sehogyan sem jött nekik össze, majd még a hosszabbításban egyre-másra dolgozta ki a helyzeteit a Pool – csak Szalah összehozhatott volna még két gólt, de ezt máskorra hagyta.

A többi meccsen
Szerda
Manchester City–Newcastle United 5–0 (Gabriel Jesus 10., Mahrez 21., F. Fernández 58. – öngól, David Silva 65., Sterling 91.)
Sheffield United–Wolverhampton Wanderers 1–0(Egan 94.)
West Ham United–Burnley 0–1(Rodriguez 39.)