PL: borzalmas műesés, így loptak pontot a Spurstől – videó

2018.04.17. 22:39
A Tottenham 1–1-es döntetlent játszott a Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában, és erről a meccsről egy bírói ítélet miatt biztosan sok szó esik majd a következő napokban.

Bár a kiesőzónától egyelőre megnyugtató távolságban van a Brighton, az újoncnál azért egyelőre nem lélegezhetnek fel, különösen, hogy az előző öt bajnokijukon összesen négy pontot gyűjtöttek.

A Spursnél sem voltak gondtalanok az utóbbi napok, a már bajnok Manchester Citytől ugyanis simán kikapott a londoni gárda.

A meccsen a nem túl izgalmas első félidő után gyorsan felgyorsultak az események, a 48. percben ugyanis Harry Kane szerezte meg a vezetést csapatának (0–1).

Kane ezzel újabb együttest pipált ki: az angol csatár 27 különböző csapat ellen játszott a Premier League-ben, és immár 26 ellen legalább egyszer betalált. Az egyetlen kivétel a Cardiff City, amely jelenleg a másodosztályban küzd a feljutásért.

Kane nem sokáig örülhetett (Fotó: AFP)

A londoniak sztárja azonban nem sokáig örülhetett, 143 másodperc múlva jött a válasz.

Ráadásul a gól finoman szólva érdekes körülmények közt született: José Izquierdo homorított látványosan, a játékvezető pedig gondolkodás nélkül a büntetőpontra mutatott. Pascal Gross nem is hibázott. (1–1)

Ezután újabb gól már nem született, így mindkét csapat egy ponttal távozott a Falmer Stadionból. De a fenti jelenet miatt erről a találkozóról még garantáltan lesz szó a következő napokban…

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 1–1 (Gross 50. – 11-esből, ill. Kane 48.)