PL: bombameglepetés, a Liverpool simán kikapott a Watfordtól

H. K.H. K.
2020.02.29. 20:26
A Watford simán legyőzte a Liverpoolt (Fotó: AFP)
A Watford óriási meglepetésre 3–0-ra legyőzte a Liverpoolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában.

Jürgen Klopp csapata önmagához képest rendkívül gyenge produkcióval rukkolt elő a Watford ellen, a Poolnak az első játékrészben csupán egyetlen kísérlete volt, az sem talált kaput.

A második félidőben jött a pofon: az 54. percben Ismaila Sarr használta ki, hogy a vendégek védői teljesen vakon maradtak a beadást követően, s közvetlen közelről megszerezte a vezetést a Watfordnak.

Hat perccel később ismét Sarr ünnepelhetett – a szenegáli támadó kiváló kiugratás után lefutotta Van Dijket, egy az egyben vezethette a labdát Alissonra, majd higgadtan átemelte a labdát a kapuson, ezzel együttese már 2–0-ra vezetett.

A 72. percben Troy Deeney villant, aki Trent Alexander-Arnold óriási hibája után volt eredményes.

A Liverpool teljesen szétesett, amit jól mutat, hogy a 82. percben Sarr könnyedén megszerezhette volna a harmadik gólját is, de ziccerben rontott. A vége 3–0 lett a Watfordnak, ami azt jelenti, hogy megszakadt a Pool 44 mérkőzéses veretlenségi sorozata, s először kapott ki a jelenlegi bajnoki idényben.

A Liverpool egymás után a 19. bajnoki meccsét nyerhette volna meg, amivel megdöntötte volna a Manchester City 2017-es PL-rekordját, ám a zakóval maradt „társrekorder” a Cityvel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ

Watford–Liverpool 3–0 (I. Sarr 54., 60., Deeney 72.)
KORÁBBI EREDMÉNYEK
AFC Bournemouth–Chelsea 2–2
(Lerma 54., J. King 57., ill. Alonso 33., 85.)
Newcastle United–Burnley 0–0

West Ham United–Southampton 3–1 (J. Bowen 15., Haller 40., Antonio 54., ill. Obafemi 31.)
Brighton–Crystal Palace 0–1 (J. Ayew 70.)