PL: az Everton pontot rabolt az MU-tól, a ráadásban nyert a Spurs

D. Á.D. Á.
2019.12.15. 17:03
Az Evertonnak nagy szerencséje volt a vezető gólnál (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának vasárnapi játéknapján, a Manchester United hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal, míg a Tottenham idegenben 2–1-re legyőzte a Wolverhamptont.

MANCHESTER UNITED–EVERTON 1–1

Az Evertonnak láthatóan jót tett Marco Silva menesztése, hiszen a múlt heti, Chelsea elleni siker után ismét megtréfált egy nagy csapatot. Az első félidőben nagy harc folyt a mezőnyben, a helyzetekig inkább a „vörös ördögök” jutottak el – bár ezek jelentős része távoli lövések voltak.

A 25. percben Lucas Digne-t sérülés miatt le kellett cserélni, helyére a veterán klubikon, Leighton Baines érkezett. Mindössze tíz perccel később ő végezhetett el szögletet, a beívelt labdára David de Gea nagyon rossz ütemben mozdult ki, ezzel meglepte a mögötte helyezkedő Victor Lindelöföt is, akiről szerencsétlenül a kapuba került a labda – öngól (0–1).

A fordulás után mezőnyfölénybe került a Manchester United, ami a hajrában kifizetődött. A csereként beálló Mason Greenwood pontos lövést küldött a bal alsóba, Jordan Pickford tehetetlen volt (1–1). Az MU-nak és az Evertonnak is megvolt az esélye, hogy megnyerje a találkozót, de egyiknek sem sikerült újabb gólt szereznie.

WOLVERHAMPTON–TOTTENHAM 1–2

A Tottenhamre nem várt egyszerű feladat a Premier League-ben, hiszen ahhoz a Wolverhamptonhoz látogatott, amely a tabella 7. helyét foglalta el, hazai pályán pedig legutóbb még szeptemberben kapott ki a bajokságban – igaz, akkor súlyos, 5–2-es vereséget szenvedett a Chelsea-től.

A londoniak számára jól kezdődött a találkozó, már a 8. percben vezetett José Mourinho csapata. Lucas Moura nagy lendülettel lódult meg, majd a tizenhatoson belülre érve óriási bombát eresztett meg a léc alá (0–1). A Spurs sokáig volt előnyben, de a 67. percben a hazai gárda kiegyenlített – Adama Traorét nem vették eléggé komolyan a vendégvédők, ő pedig nem habozott, 20 méterről védhetetlen lövést zúdított a jobb felsőbe.

A Wolves ezután többször próbálkozott, ám a győztes találatot a Tottenham szerezte meg. Már a ráadás is elkezdődött, amikor Christian Eriksen szögletére Jan Vertonghen érkezett, és 11 méterről leadott fejesére nem ért oda Rui Patrício (1–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Manchester United–Everton 1–1
(Greenwood 78., ill. Lindelöf 36. – öngól)
Wolverhampton–Tottenham Hotspur 1–2 (A. Traoré 67., ill. Lucas Moura 8., Vertonghen 91.)