PL: Aubameyang gólja csak egy pontot ért az Arsenalnak

2018.12.26. 20:15
Pierre-Emerick Aubameyang ismét egyedül vezeti a Premier League góllövőlistáját (Fotó: AFP)
Az Arsenal idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) karácsonyi játéknapján, a Boxing Dayen.

Az „ágyúsok” a góllövőlista éllovasa, Pierre-Emerick Aubameyang tekerésével hamar megszerezték a vezetést. A gaboni támadó a 32. Premier League-meccsén 23-adszor volt eredményes, ebből 13-at a mostani bajnokságban jegyzett.

Az előny azonban nem tartott ki az első félidő végéig, ami nem új keletű probléma az Arsenal esetében a mostani idényben: a londoni alakulat ebben a szezonban eddig csak egyszer vezetett a meccsek szünetében.

A 35. percben Jürgen Locadia egyenlített, miután egy Arsenal-szögletet követően a Brighton lekontrázta a vendégeket. A holland támadó góljához kellett Stephan Lichtsteiner hibája is, aki nem tudta (elég messzire) elfejelni a labdát a hosszan előrevágott indításnál.

Az „ágyúsok” 2010 februárja és októbere között sorozatban 11 idegenbeli bajnokin kaptak, most kilencmeccses negatív szériánál járnak.

Unai Emery a szünetben lecserélte Mesut Özilt, aki nélkül az Arsenal a második félidőben már csak egy kaput eltaláló lövésig jutott el. A döntetlen a mérkőzés összképe alapján igazságos.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Brighton & Hove Albion–Arsenal 1–1 (Locadia 35., ill. Aubameyang 7.)

Korábban
Fulham–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Sessegnon 74., ill. Saiss 85.)
Burnley–Everton 1–5 (B. Gibson 37., ill. Yerry Mina 2., Digne 13., 72., Sigurdsson 22. – 11-esből, Richarlison 93.)
Crystal Palace–Cardiff City 0–0
Leicester City–Manchester City 2–1 (Albrighton 19., Ricardo Pereira 81. ill. B. Silva 14.)
Liverpool–Newcastle United 4–0 (Lovren 11., Szalah 48. – 11-esből, Shaqiri 80., Fabinho 85.)
Manchester United–Huddersfield Town 3–1 (Matics 29., Pogba 64., 78., ill. M. Jörgensen 88.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 5–0 (Eriksen 16., Szon Hung Min 23., 71., Lucas Moura 35., Kane 61.)
Watford–Chelsea 1–2 (R. Pereyra 45+3., ill. E. Hazard 45+1., 58. – a másodikat 11-esből)