A sérülésektől széteső Arsenal felállt, és ikszelt a derbin

2014.09.27. 18:27
Az újabb sérülések nem könnyítették meg az Arsenal helyzetét (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó–bajnokság (Premier League) 6. fordulójának utolsó szombati találkozóján az Arsenal hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Tottenhammel.

Sok jóra nem számíthattak a találkozó előtt Mauricio Pochettinóék, a „sarkantyúsok” ugyanis mindössze egyet tudtak megnyeri az előző 21 PL-meccsükből az Arsenal otthonában.

Nem csoda hát, hogy most is az Arsenal kezdett lelkesebben, az „ágyúsok” a kezdőrúgás után beszorították a vendégeket, és már az 5. percben el is engedték az első löketet: Ramsey tologatott a jobbon, majd gurított kapura kiszorított szögből, Lloris védett, csakúgy, mint Welbeck löketénél néhány perccel később.

A folytatásban is a hazaiak domináltak, sorra jöttek a kisebb-nagyobb helyzetek, és a Tottenham egyedül Hugo Llorisnak köszönhette, hogy nem került az első félidőben négygólos hátrányba.

És ha esetleg elkezdték volna élvezni a meccset a hazaiak drukkerei, jött a sokadik hideg zuhany, Jack Wilshere, Mikel Arteta és Aaron Ramsey is megsérült, „szerencséjükre” azonban csak utóbbi kettőt kellett lecserélni kényszerűségből.

Az első félidő végére aztán felélénkült a Tottenham, és bár igazi ziccere nem volt, jelezte, sok jóra nem számíthatnak a friss sérülteken kívül Theo Walcottot, Olivier Giroud-t, Mathieu Debuchyt, Yaya Sanogót és Nacho Monrealt is nélkülöző hazaiak a szünet után.

És igazuk is lett, az 56. percben jött a Tottenham-gól. Flamini labdavesztése után Lamela passzolt a jobb szélen elfutó Nacer Chadlinak, aki higgadtan elgurított Szczesny mellett (0–1).

Kis híján azonnal ki is egyenlített az Arsenal, de Mertesacker fejesénél csodával határos módon Lloris még ki tudta pofozni a labdát a gólvonalról.

Ox, a megmentő (Fotó: Action Images)

A 74. percben végül csak sikerült begyötörni a hőn áhított gólt: egy kis kavarodás után előbb Cazorla, majd Alex Oxlade-Chamberlain lőtt, utóbbi már nem hibázott, öt méterről a kapu közepébe bombázott (1–1).

A végére teljesen beszorította a vendégeket az Arsenal, de újabb gólt már nem sikerült szerezni, maradt az 1–1, amellyel a Tottenham lehet összességében elégedettebb.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
6. forduló
Arsenal–Tottenham 1–1 (Oxlade-Chamberlain 74., ill. Chadli 56.)

KORÁBBAN
Chelsea–Aston
Villa 3–0 (Oscar 7., Diego Costa 59., Willian 79.)
Crystal Palace–Leicester 2–0 (F. Campbell 51., Jedinak 54.)
Hull City–Manchester City 2–4 (Mangala 21. – öngól, A. Hernández 32. – 11-esből, ill. Agüero 7., Dzeko 11., 68., Lampard 87.)
Manchester United–West Ham 2–1 (Rooney 5., Van Persie 22., ill. D. Sakho 37.)
Southampton–QPR 2–1 (Bertrand 54., Pelle 68., ill. Austin 66.)
Sunderland–Swansea 0–0
Liverpool–Everton 1–1 (Gerrard 65., ill. Jagielka 90.)