Rangadó a javából! A szenvedő MU megbüntette a pazarló Arsenalt

2014.11.22. 18:22
Shaw-t is elveszítette az MU (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában az Arsenal hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Manchester Unitedtől. A találkozón Luke Shaw, Wojciech Szczesny és Jack Wilshere is megsérült.

Rangadó vagy csak átlagos meccs? A számok az MU és az Arsenal ellen dolgoznak, a londoniak hatodikok, a manchesteriek pedig csak hetedikek voltak a találkozó előtt a tabellán, hátrányuk egyaránt jelentős volt az élen álló Chelsea-vel szemben. Legutóbb 1998-ban fordult elő, hogy az Arsenal–MU rangadó egyik szereplője sem állt a PL-tabella első négy helyének valamelyikén.

A United ráadásul csak 16 pontot szerzett 11 forduló alatt, ennél rosszabb szezonkezdete legutóbb az 1989–1990-es idényben volt, akkor mindössze 14 pontot gyűjtött az első 11 körben.

A sérülések miatt „felújított” védősorral kezdő manchesteriek a kezdőrúgás után csak keresték a labdát, és a szerencsének, valamint De Geának köszönhették, hogy nem kerültek hátrányba a végig pörgős iramú találkozón.

Nem a helyzetek számán múlt, Alexis Sánchez, Oxlade-Chamberlain, sőt a sarokkal próbálkozó Danny Welbeck is megszerezhette volna együttesének a vezetést, de a manchesteriek bicegő spanyol kapusán egyikük sem tudott kifogni.

A lökdösődés sem hiányzott (Fotó: Action Images)

Az első 45 perc második felére az MU elkezdett ébredezni, és néha már a kapura is veszélyes volt. A Luke Shaw-t sérülés miatt elveszítő vendégek először a 37. percben ijesztettek rá Szczesnyre, egy gyors cselsorozat után Di María tekert kiszorított helyzetből, a lökete a bal oldali kapufa mellett suhant el. A „vörös ördögök" kapura tartó löket nélkül zárták az első játékrészt.

A szünet után a londoniak szurkolói aggódhattak, egy gyors kontra végén McNair szerelte becsúszva Jack Wilshere-t, aki azonnal a bokájához kapott. Az angol saját lábán hagyta el a pályát, de folytatni már nem tudta a játékot, Santi Cazorla érkezett a helyére.

A londoniak elpazarolták a lehetőségeiket (Fotó: Action Images)

A kihagyott londoni helyzetek után jött a hideg zuhany: öngóllal előnybe került az MU! Egy beadás után az erősen a leshatáron helyezkedő Fellaini elől elütötte a labdát Szczesny, a kipattanóra Valencia érkezett, de nem sikerült jól eltalálnia. Ennek ellenére csak bepattant a labda, amelybe a földön fekvő Kieran Gibbs beletolt egyet (0–1). A gól előtt a Gibbsszel ütköző Wojciech Szczesny megsérült, később le is kellett cserélni, a 22 esztendős argentin, Emiliano Martínez érkezett a helyére.

A váratlan gól után kevésbé váratlan taktikai húzás következett: az MU leparkolta a buszt De Gea kapuja elé. A rutintalan védősör jól tartotta magát, így, bár többször is felugrasztották a hazai nézőket a londoniak, nem akart összejönni a hőn áhított gól az Arsenalnak.

A fiatal argentin kapus sem segíthetett (Fotó: Action Images)

Bezzeg az MU... Egy Fellainitól induló kontra végén Di María tette le a labdát Wayne Rooneynak, aki higgadtan átemelte a kifutó Emiliano Martínezt (0–2). Ez volt az MU első kaput eltaláló lökete a mérkőzésen.

A játékvezető, Michael Dean nyolc percet ráhúzott a végén, s a csereként beálló Olivier Giroud-nak legalább sikerült szépítenie: a francia két MU-védőt is lehagyott, majd éles szögből kilőtte a jobb felső sarkot (1–2), beállítva a végeredményt.

A Manchester United az Arsenal legyőzésével feljött a tabella negyedik helyére. Érdekesség, hogy Paddy McNairrel a kezdőben még hibátlan az MU. Az Arsenal 12 forduló alatt 17 pontot gyűjtött, ez a londoniak történetének legrosszabb szezonkezdete a PL-ben.