Demichelis a megmentő, négy gól és iksz az Arsenal-City meccsen

2014.09.13. 13:37
Welbeck kapufával indított (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójának rangadóján az Arsenal hazai pályán egy végig izgalmas meccsen 2–2-es döntetlent játszott a Manchester Cityvel.

Mindenki ott volt, aki számít – bár a találkozó előtt sok volt a kérdőjel, a nyáron szerződtetett Frank Lampard és a londoniak egyik legérdekesebb szerzeménye, Danny Welbeck is a kezdőben kapott helyet a szombati nap első találkozóján.

Sok jóra nem számíthattak a statisztikák alapján a hazaiak, a helyi idő szerint 12.45 órakor kezdődő bajnokikból ugyanis az előző hármat elveszítette az Arsenal.

Esélyek ide, vagy oda, remekül kezdtek az „ágyúsok”, akik a kezdeti tapogatózás után teljesen beszorították a manchesterieket, és kis híján a vezetést is megszerezték, Ramsey és Sánchez lövésénél azonban észnél volt Hart, Welbeck emelésénél pedig a szerencse is a manchesteriekkel volt, a kapufa mentett, és maradt a 0–0.

A támadások láthatóan sokat kivettek a hazaiakból, akik a kezdeti lelkesedés után hamar „elálmosodtak", és egy gyors kontra után hátrányba is kerültek a 28. percben: Jesús Navas gurított tökéletes ütemben középre, bent Sergio Agüero helyezkedett, és egy laza mozdulattal elpörgette a kifutó Szczesny mellett a labdát az ötösről (0–1).

Agüero gólja után úgy tűnt, összeomlik az Arsenal. Nem így lett… (Fotó: Reuters)

Ezt követően „ráült” a labdára a City, és lassan újra kiegyenlítődött a találkozó, de a szünetig már nem jegyezhettünk fel komolyabb lehetőséget.

A második félidőre megint felpörgött az Arsenal, amely a sokadik helyzetéből már a hőn áhított egyenlítő gólt is begyötörte: a 64. percben Ramsey tette le Jack Wilshere-nek a labdát, aki még meghúzott egy cselt, majd higgadtan átemelte a kifutó Hartot 8 méterről (1–1).

Beszorította a Cityt a kapuja elé a londoni együttes, amely egy kis kavarodás után a második gólját is megszerezte: Wilshere fejese után Alexis Sánchez bombázott kapásból a bal szélről, Hart ezt nem védhette, kegyetlenül bevágta a kapu bal oldalába a labdát a chilei (2–1).

A végére újra kiegyenlítődött a játék, és a Manchester Citynek sikerült legalább egy pontot begyűjtenie Londonban: a 83. percben egy szöglet után Martín Demichelis maradt üresen a tizenegyespontnál, és bólintott, Szczesny a gólvonalon még belekapott a labdába, de az végül csak utat talált a kapuba (2–2).

A végén hat percet ráhúzott a játékvezető, de újabb gólt nem láthattunk, maradt a 2–2.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
4. forduló

Arsenal–Manchester City 2–2 (Wilshere 64., A. Sánchez 75., ill. Agüero 28., Demichelis 83.)

1. Chelsea 3 3 11–4 +7 9
2. Swansea 3 3 6–1 +5 9
3. Manchester City 4 2 1 1 7–4 +3 7
4. Aston Villa 3 2 1 3–1 +2 7
5. Liverpool 3 2 1 6–4 +2 6
6. Tottenham 3 2 1 5–3 +2 6
7. Arsenal 4 1 3 7–6 +1 6
8. Southampton 3 1 1 1 4–3 +1 4