Az Arsenal az első félidőben leiskolázta a Chelsea-t

2016.09.24. 18:20
Theo Walcotték az első félidőben átrohantak a Chelsea-n (Fotók: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának városi rangadóján az Arsenal hazai pályán 3–0-ra megverte a Chelsea-t, ezzel sorozatban a negyedik győzelmét aratta a Premier League-ben. Az „ágyúsok” góljait Alexis Sánchez, Theo Walcott és Mesut Özil szerezte.

ONLIVE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÜNK ITT!

A városi rangadót abból a szempontból a Chelsea várhatta kedvezőbb előjelekkel, hogy a bajnokságban 2011 óta nem kapott ki az Arsenaltól. A hazaiak abban bízhattak, hogy folytatják jó sorozatukat és zsinórban a negyedik bajnoki meccsüket is megnyerik, ami legutóbb 2015 októberében fordult elő.

A találkozót a legtöbben háromesélyesnek kiáltották ki, a pályán azonban óriási volt a különbség a két csapat között. Az Arsenal lefutballozta a Chelsea-t, amely védekezésben egyéni és helyezkedési hibákat is elkövetett, valamint nagyon megérezte John Terry hiányát.

A 11. percben Braniszlav Ivanovics hátrapasszolt Gary Cahillhez, aki addig-addig várt a labda megjátszásával, hogy Alexis Sánchez a felezővonal közelében leszerelte. A chilei támadó a megszerzett labdával megindult a vendégek kapuja felé, majd a kimozduló Thibaut Courtois felett okosan a kapuba emelt. Alexis a századik tétmérkőzésén a 47. gólját szerezte az „ágyúsok" színeiben (1–0).

Alexis Sánchez okos emeléssel juttatta előnyhöz a csapatát

Három perccel később sokpasszos, ragyogó támadás végén megduplázták előnyüket a hazaiak. A Chelsea tizenhatosának előterében pontos átadásokkal járatták a labdát az Arsenal játékosai, majd Alex Iwobi ritmust váltva kitette a jobb szélre Héctor Bellerínnek, akinek laposan középre adott labdáját Theo Walcott a félig üresen maradt kapuba passzolta. Az Arsenal kevesebb mint két és fél perc leforgása alatt kétgólos előnyre tett szert (2–0).

A vendégek a folytatásban sem találták a ritmust, nagyon gyengén játszottak – főleg ahhoz képest, amire valójában képesek –, és Petr Cech kapust sem tették próbára.

Az Arsenalnak viszont szinte minden bejött, még akkor is gólt szerzett, amikor az ellenfél kezdeményezett. A 44. percben a vendégjátékosok éppen keresték a rést az „ágyúsok" védőfalán, amikor elveszítették a labdát, és ebből megindultak a hazaiak.

Mesut Özil a saját térfelén lefordult N'Golo Kantéról, majd felvezette a labdát a Chelsea kapuja elé, és Alexis Sánchezzel kettő a kettő elleni szituációt alakítottak ki a Cahill, David Luiz kettőssel szemben. A német középpályás jó ütemben hozta játékba a jobb oldalra kimozgó chileit, aki a tizenhatoson belülre érve visszaemelt Özil elé, és bár a világbajnok irányító nem találta el jól a labdát, a hazai kapufa segített neki, hogy gólt ünnepelhessen (3–0).

Ezzel el is dőlt a meccs, a második félidőben a Chelsea-nek nemhogy a felzárkózásra, még a szépítő gól megszerzésére is alig-alig volt esélye. A „kékek” a 84. percben alakították ki az első ziccerüket, ám a csereként beálló Michy Batshuayi nem tudott ellőni Cech mellett.

Az Arsenal teljesen megérdemelt győzelmet aratott városi riválisa felett, és még nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna, ha a szünet után nem vesz vissza a tempóból. Az „ágyúsok” őrzik harmadik helyüket a tabellán – és folytatják a listavezető Manchester City üldözését –, míg a Chelsea jelenleg csak a nyolcadik helyen áll.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Arsenal–Chelsea 3–0 (A. Sánchez 11., Walcott 14., Özil 40.)
Bournemouth–Everton 1–0 (Stanislas 23.)
Liverpool–Hull City 5–1 (Lallana 17., Milner 30., 71. mindkettőt – 11-esből, Mané 36., Coutinho 52., ill. Meyler 51.)
Middlesbrough–Tottenham Hotspur 1–2 (Gibson 65., ill. Szon Hun Ming 7., 23.)
Stoke City–West Bromwich Albion 1–1 (Allen 73., ill. Rondón 91.)
Sunderland–Crystal Palace 2–3 (Defoe 39., 60., ill. Ledley 62., McArthur 76., Benteke 94.)
Swansea City–Manchester City 1–3 (F. Llorente 13., ill. Agüero 9., 66. – a másodikat 11-esből, Sterling 77.)
Manchester United–Leicester City 4–1 (Smalling 23., Mata 37., Rashford 40., Pogba 42., ill. D. Gray 60.)

1. Manchester City 6 6 18–5 +13 18
2. Tottenham 6 4 2 10–3 +7 14
3. Arsenal 6 4 1 1 15–7 +8 13
4. Liverpool 6 4 1 1 16–9 +7 13
5. Everton 6 4 1 1 10–4 +6 13
6. Manchester United 6 4 2 12–7 +5 12
7. Crystal Palace 6 3 1 2 10–7 +3 10
8. Chelsea 6 3 1 2 10–9 +1 10