PL: Arnautovic akrobatikus gólja után ismét kikapott a Chelsea

2015.11.07. 20:26
Marko Arnautovic akrobatikus góljával nyert a Stoke a Chelsea ellen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a Stoke City hazai pályán Marko Arnautovic akrobatikus góljával 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t.
260 PERC UTÁN MU-GÓL, 555 PERCE ÉRINTETLEN A HÁLÓ
A 16 órás angol mérkőzésekről bővebben ide kattintva olvashat!

Nem mondhatni, hogy félelmetes formában várta a mérkőzést a Chelsea, amely támadásban ezúttal sem brillírozott, az első 25 percben például csupán egy passzig jutottak az ellenfél tizenhatosán belül.

Ramires 24 méteres, hulló falevelével így is megszerezhették volna a vezetést a José Mourinhót eltiltás miatt nélkülöző – bár a nézőtéren feltűnt néhánya a portugál mesterből – fővárosiak, de Butland a léc fölé paskolta a labdát.

SZAVAZÁS

Hová futhat ki a Chelsea és José Mourinho kapcsolata?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A fordulást követően jött a sokk a Chelsea-szurkolók számára: jobb oldali beadás után Arnautovic elé került a labda, és ő estében, akrobatikus mozdulattal húzta a kapuba a labdát (1–0).

A Chelsea legutóbbi nyolc idegenbeli PL-meccsén nem úszta meg kapott gól nélkül!

A második félidő derekán 18 méterről Pedro átlövésével veszélyeztettek a vendégek, a jobb alsó sarokra tartó labda a kapufa tövéről jött ki. Az utolsó tíz perc kezdetén Hazard 12 méteres próbálkozása pattant az egyik védőről a bal alsó sarok mellé.

A 85. percben Williant akadályozta szabálytalanul Butland, de a támadó megpróbálta átugrani a kapust, ezért a játékvezető nem fújt a sípjába, és nem adott tizenegyest, így nem született újabb gól.

A Chelsea a legutóbbi tíz tétmeccséből továbbra is csak két győzelmet tud felmutatni, két döntetlen és most már hat vereség mellett.

A mérkőzés összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Leicester City–Watford 2–1 (Kanté 53., Vardy 65. – 11-esből, ill. Deeney 76. – 11-esből)
Manchester United–West Bromwich Albion 2–0 (Lingard 52., Mata 92. –11-esből)
Norwich City–Swansea City 1–0 (Howson 70.)
Sunderland–Southampton 0–1 (Tadics 69. – 11-esből)
West Ham United–Everton 1–1 (Lanzini 30., ill. Lukaku 43.)
AFC Bournemouth–Newcastle 0–1 (A. Pérez 27.)
Stoke City–Chelsea 1–0 (Arnautovic 53.)