PL: aranyat ért a cserecsatár gólja, bajnok a Chelsea!

2017.05.12. 22:54
A Chelsea az angol élvonalban hatodszor, a Premier League-ben ötödször diadalmaskodott (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában a listavezető Chelsea a csereként beálló Michy Batshuayi góljával 1–0-ra legyőzte idegenben a West Bromwich Albiont, ezzel biztossá tette bajnoki címét! A londoni „kékek” fennállásuk során hatodszor nyerték meg az angol első osztály küzdelmeit.

A Chelsea kapusának, Thibaut Courtois-nak az első percben résen kellett lennie Salomón Rondón fejesénél, a folytatásban azonban nem sok dolga akadt, hiszen a fővárosiak átvették az irányítást, és beszorították a saját térfelére a West Bromot. A szünet előtt azonban nem sikerült megszereznie a vezetést Antonio Conte csapatának, mivel 14 kísérletéből csak egyszer találta el a kaput.

A fordulás után nem hagyott alább a Chelsea nyomása, az idő előrehaladtával egyre közelebb és közelebb került a hőn áhított gól megszerzéséhez a vendégcsapat, de közben figyelnie kellett a védekezésre is, mert Rondón és Nacer Chadli révén két alkalommal a birminghami együttes is veszélyeztetett.

A 82. percben aztán megtört a jég, a 23. kapura lövéséből megszerezte a vezetést a Chelsea! César Azpilicueta startolt rá egy lecsorgó labdára a tizenhatos jobb oldalán, élesen középre lőtte azt, a nagy lendülettel érkező Michy Batshuayi pedig bevetődve a kapuba kotorta a labdát (0–1).

Az utolsó percekben kiderült, hogy ha akar, akkor a West Brom is tud támadni, de a vendégek védelme jól zárt – mint már oly sokszor ebben a szezonban –, így az eredmény nem változott.

A Chelsea rászolgált a győzelemre, valamint a bajnoki címre is, amely fennállása hatodik angol bajnoki elsősége. A Premier League-ben a 2004–2005-ös, a 2005–2006-os, a 2009–2010-es és a 2014–2015-ös szezon után ötödször végeznek az élen a londoni „kékek”.

Carlo Ancelotti, Roberto Mancini és Claudio Ranieri után Antonio Conte a negyedik olasz menedzser, aki bajnok lett a PL-ben. A Chelsea irányítását tavaly nyáron átvevő szakember előtt csak José Mourinho (Chelsea, 2004–2005), Ancelotti (Chelsea, 2009–2010) és Manuel Pellegrini (Manchester City, 2013–2014) mondhatta el magáról, hogy első idényében bajnoki címet nyert a Premier League-ben.

ÍGY ÜNNEPELT A CHELSEA A LEFÚJÁST KÖVETŐEN

A 37. forduló másik pénteki mérkőzésén Ross Barkley átlövésével az Everton hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Watfordot, ezzel véget vetett hárommeccses nyeretlenségi sorozatának. A liverpooli alakulat ebben a szezonban 43 pontot gyűjtött a Goodison Parkban, ami az 1989–1990-es idény óta a legjobb teljesítménye az első osztályban.