PL: Agüero duplázott, Sterling ismét lecsapott, a City nyert

B. L.B. L.
2019.08.25. 16:55
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában a címvédő Manchester City idegenben 3–1-re legyőzte az AFC Bournemouth-t.

Sergio Agüero két góllal vette ki a részét a City győzelméből (Fotó: AFP)

A címvédő az első negyedóra végén törte meg a jeget, Kevin De Bruyne bal alsóra tartó gyenge próbálkozását Sergio Agüero átvette, majd ballal a jobb alsóba gurított (0–1).

Kevin De Bruyne a 123. PL-meccsén kiosztotta az 50. gólpasszát, ezzel Mesut Özilt (141) és Éric Cantonát (143) megelőzve már ő a rekorder.

Öt perccel később a Cityben a 400. tétmeccsét játszó David Silva tette próbára a hazaiak kapusát, a játékrész hajrájában viszont a vendégek szurkolói lélegezhettek fel, amikor Nicolás Otamendi hajmeresztő megoldása után Adam Smith került ajtó-ablak helyzetbe, de Ederson arccal hárította a löketet.

Ezt pedig a 43. percben büntette a City, David Silva nagyszerű előkészítése után RaheemSterling vette be a Bournemouth kapuját (0–2).

A 24 éves támadó az idénybeli ötödik meccsén is eredményes volt, ez már a hetedik gólja volt! A Bournemouth ellen amúgy is szeret játszani, ez már a 11. gólja volt az AFC ellen.

A Charlie Daniels súlyos sérülése miatti hatperces hosszabbításban már megszületett a hazaiak találata, az éppen a helyére érkező HarryWilson 24 méterről parádés gólt tekert szabadrúgásból a bal felső sarokba, a labda a kapufáról pattant a hálóba (1–2).

Az előző idény kezdete óta 11 gólt szerzett Wilson a tizenhatoson kívülről, ezzel Angliában az első négy osztályban ő a legjobb távoli mesterlövész!

A második félidő eleji „ütésváltás” során előbb Edersonnak kellett védenie, majd De Bruyne tekerése kerülte el kevéssel a bal alsót.

Bő egyórányi játék után előbb egy tizenegyest reklamáltak a vendégek, de pillanatokkal később jött a City újabb gólja, David Silva és Agüero addig kevergetett, míg végül utóbbi a jobb alsóba lőtt (1–3).

A támadónak ez már a 400. gólja volt – klubszínekben és az argentin válogatottban összesen –, ebből 235-öt szerzett a City játékosaként.

Az argentin klasszis a végén a harmadik gólját is megszerezhette volna, ekkor azonban blokkoltak a védők, a végén pedig Ederson mutatott be újabb védést, így maradt az 1–3.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Manchester City
1–3 (H. Wilson 45+3., ill. Agüero 15., 64., Sterling 43.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 0–1 (Joelinton 27.)
Wolverhampton Wanderers–Burnley 1–1 (Raúl Jiménez 97. – 11-esből, ill. Barnes 13.)

1. Liverpool339–3+69