PL: Pogba és Ibrahimovic is visszatért, fordított az MU

2017.11.18. 20:23
Paul Pogba góllal és gólpasszal tért vissza (Fotó: AFP)
A Manchester United 4–1-re legyőzte a Newcastle-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

Ami a „vörös ördögök” kezdőcsapatát illeti, visszatérhetett a Manchester Unitedbe Paul Pogba – a francia klasszis még szeptemberben sérült meg. A portugál tréner azonban a 14. percben foghatta a fejét, miután megszerezte a vezetést a Newcastle!

A jobb szélről érkező lapos beadásnál Victor Lindelöf elcsúszott, így nem tudott tisztázni, Dwight Gayle pedig ki is használta a lehetőséget, tíz méterről a jobb alsót vette célba, a labda pedig a kapufáról betáncolt a kapuba (0–1).

Mourinho együttese 2017 áprilisa után kapott ismét gólt hazai pályán a bajnokságban.

A Manchester nagyon nyomott, ám helyzetet sokáig nem tudott kialakítani. A 37. percben viszont megtört a jég: Pogba cselezgetett a jobb szélen, majd középre ívelt, a legmagasabbra ugró Anthony Martial pedig öt méterről a jobb alsóba fejelt (1–1).

Az MU még az első félidő hosszabbításában fordított: Ashley Young pontos beadása után az előremerészkedő Chris Smalling bólintott a bal alsó sarokba (2–1).

Egy perccel később (még ugyanebben a játékrészben) David de Gea védett óriásit, csak a spanyol kapus bravúrjának köszönhető, hogy a manchesteriek egygólos előnnyel vonulhattak szünetre.

Az 54. percben aztán Pogba ünnepelhetett: Romelu Lukaku adott be a jobb oldalról, Marcus Rashford gyönyörűen fejelte vissza a labdát, az érkező Pogba pedig közvetlen közelről a kapuba belsőzött (3–1). A hetvenedik percben Lukaku is betalált, amivel beállította a 4–1-es végeredményt.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 77. percben beállt az áprilisban súlyos térdsérülést szenvedő Zlatan Ibrahimovic.

A tőle megszokott „szerény” megmozdulás sem maradhatott el.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Manchester United–Newcastle United 4
–1 (Martial 37., Smalling 45+1., Pogba 54., Lukaku 70., ill. Gayle 14.)
AFC Bournemouth–Huddersfield Town 4–0 (C. Wilson 26., 31., 84., Arter 70.)
Burnley–Swansea City 2–0 (Cork 29., Barnes 40.)
Crystal Palace–Everton 2–2 (McArthur 2., Zaha 35., ill. Baines 6. – 11-esből., Niasse 45+1.)
Leicester City–Manchester City 0–2 (Gabriel Jesus 45., De Bruyne 49.)
Liverpool–Southampton 3–0 (Szalah 31., 41., Coutinho 68.)
West Bromwich Albion–Chelsea 0–4 (Morata 17., E. Hazard 23., 62., M. Alonso 33.)
Arsenal–Tottenham 2–0