PL: a Vardy-gól jött, a győzelem nem – ikszelt a Leicester és az MU

2015.11.28. 20:23
Jamie Vardy nem tud leállni: sorozatban tizenegyedik bajnokiján szerzett gólt (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában a Leicester City hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel. A Cityben Jamie Vardy betalált, így rekordot jelentő tizenegyedik bajnokiján volt eredményes sorozatban.

Ki hitte volna a szezon előtt, hogy a Premier League 14. fordulójában a Leicester City a tabella éléről vág neki a Manchester United elleni összecsapásnak? Márpedig ez történt, s ez nagyrészt Jamie Vardynak is volt köszönhető, aki tizenhárom találattal segítette Claudio Ranieri csapatát.

A bombaformában lévő 28 éves angol csatár aranyszínű cipőben lépett pályára a United ellen, és a 24. percben felavatta új lábbelijét egy szép indítást követően. Vardy a David de Geának lőtt góljával sorozatban tizenegyedik bajnokiján volt eredményes, amire a Premier League-ben előtte senki sem volt képes. A három éve még az ötödosztályú Fleetwood Townban szereplő csatár Ruud van Nistelrooy tízmeccses csúcsát adta át a múltnak. Érdekesség, Leicester-játékos még sohasem szerzett ennyi gólt (14) a PL-ben.

A Manchester United kevéssel a szünet előtt egyenlített: Daley Blind szögletéből Bastian Schweinsteiger fejelt a hazaiak kapujába. 1–1

A második félidőben látottak alapján bármely csapat kiharcolhatta volna a győzelmet, mindkét fél előtt adódtak nagy helyzetek, de élni nem tudtak vele. A Leicester City az iksszel a Manchester City mögé csúszott a tabellán, amelyen a vasárnap játszó Arsenal megelőzheti a harmadik Man. Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Leicester City–Manchester United 1–1 (Vardy 24., ill. Schweinsteiger 45+1.)

KORÁBBAN
AFC Bournemouth–Everton 3–3 (Smith 80., Stanislas 87., 98., ill. Funes Mori 25., Lukaku 36., Barkley 95.)
Crystal Palace–Newcastle United 5–1 (McArthur 14., 93., Bolasie 17., 47., Zaha 41., ill. Cissé 10.)
Manchester City–Southampton 3–1 (De Bruyne 9., Delph 20., Kolarov 69., ill. Long 49.)
Sunderland–Stoke City 2–0 (Van Aanholt 82., Waltmore 84.)
Aston Villa–Watford 2–3 (Richards 41., Ayew 89., ill. Ighalo 17., Hutton 69. – öngól, Deeney 85.)