PL: a „szentek” tovább görgették a lejtőn a sereghajtót

2013.04.06. 15:42
A Southampton 2–0-ra legyőzte idegenben a sereghajtó Readinget az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában. A „szentek" a Liverpool és a Chelsea legyőzése után újabb fontos három pontot szereztek, míg a Reading a legutóbbi hét mérkőzésén egyetlen pontot sem.

A 34. percben került előnybe a Southampton: Rickie Lambert játszott Jay Rodriguezhez, aki harcosan, becsúszva juttatta a labdát Adam Federici mellett a hazaiak hálójába. A Reading védői hiába reklamáltak, hogy szabálytalan volt a vendégek támadója, a játékvezető gólt ítélt. (0–1)Jay Rodriguezhez, aki harcosan, becsúszva juttatta a labdát Adam Federici mellett a hazaiak hálójába. A Reading védői hiába reklamáltak, hogy szabálytalan volt a vendégek támadója, a játékvezető gólt ítélt. (0–1)

Rodriguez gyorsan megduplázhatta volna góljainak számát, ám a kapufát találta telibe, majd az első félidő vége előtt Gastón Ramírez az üres kaput nem tudta bevenni. A szünet után is domináltak a „szentek", és a 72. percben bebiztosították győzelmüket: Jay Rodriguez ugratta ki Adam Lallanát, aki higgadtan a hálóba gurított. (0–2)

A hajrában szépíthetett volna a Reading, de Adam Le Fondre fejesét megfogta a kapujába háttal beeső Artur Boruc és még a gólvonal előtt eldobta a labdát (bár a felvételek alapján nehéz volt megállapítani, hogy teljes terjedelmével túljutott-e a gólvonalon a labda, a gólvonal-technológia sokat segített volna).